Právě s letním počasím stoupá počet motorkářů, z nichž někteří přeceňují své schopnosti a riskantní a bezohlednou jízdnou tak ohrožují ostatní účastníky silničního provozu. Policejní hlídka se zaměřila na technický stav motocyklů a zda řidiči nejezdí pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek.

Na trasách průjezdu motocyklistů si místní obyvatelé dlouhodobě stěžují na nadměrný hluk, který způsobují projíždějící motocykly. „Motorkáři si své motocykly nedovoleným způsobem upravují. Vyměňují například tlumič hluku za neschválený tuningový díl, vyjímají z tlumiče hluku různé vnitřní části a dokonce jsme kontrolovali řidiče, který používal neschválený absorpční tlumič hluku,“ řekl Jan Frieser z odboru služby dopravní policie.

Policisté společně s BESIPem zde představili kampaň „Nechoď za svůj LIMIT“, jehož tváří je známý a zkušený motocyklový závodník Lukáš Pešek, který okusil slavnou MotoGP. Projekt upozorňuje na časté příčiny dopravních nehod motorkářů, ať už jde o jejich nepozornost, nezkušenost, vysoká rychlost nebo nerespektování pravidel silničního provozu.

Motorkáři tak měli možnost potkat se nejen s tímto slavným závodníkem, ale mohli si s ním popovídat o chybách, kterých se za jízdy dopouštějí. Nechyběly rady, jak se bezpečně pohybovat v silničním provozu, aby každý dojel do svého cíle.
„V Libereckém kraji od roku 2010 běží také projekt Učme se přežít, který začal realizovat Tým silniční bezpečnosti, nyní Autoklub České republiky. Na Sosnové letos zrealizovali 5 kurzů, který navštívilo více než 310 motocyklistů,“ doplnila krajská koordinátorka BESIP pro Liberecký kraj Markéta Novotná.