Téměř to nejlepší hodnocení autokemp v Dubé Nedamově dostal od návštěvníků, kteří tam právě tráví letní dovolenou. Jsou to především sociální zázemí, kvalita občerstvení a v neposlední řadě čistota, co si lidé chválí. Služby, prostředí i atmosféru redakce Deníku testovala na vlastní kůži při návštěvě včera dopoledne.

Kvůli chladnému počasí to na koupání nebylo, a tak jsme jako první ocenili, že jsme při vjezdu do areálu nemuseli sahat pro peněženky.

Turisté u Dubé žijí na vysoké noze

Autokemp Dubá-Nedamov nabízí svým návštěvníkům perfektní bydlení i sociální zázemí. Lidé si chválí především čistotu prostředí, ale i kvalitní občerstvení v místním stánku. Vybírat vstupné za každou cenu zřejmě nemají zapotřebí. O tom nás stačil přesvědčit v podstatě jediný pohled dovnitř autokempu.

Luxusní komplex moderně řešených chatek tyčících se jako by na kuřích nožkách, je to první, co vidíme. „Tam musí být ubytování zřejmě drahé," pomyslíme si. Jak ovšem později zjišťujeme, za chatku, kam se vejde až šest lidí, se v autokempu platí tisícovka na den. V porovnání s cenami a kvalitou v jiných kempech nemůžeme jinak, než dát palec nahoru.

Vařit a péct mohou skoro jako doma

Autokemp s koupalištěm provozuje město Dubá a je znát, že si jej cení a do areálu pravidelně investuje. Kromě ubytování o tom svědčí upravené prostředí, nová dětská hřiště a především čistota všude okolo.

V této oblasti rozhodně nezklamalo návštěvníky kladně hodnocené sociální zařízení a sprchy v domku s novou fasádou strategicky umístěném zhruba vprostřed areálu.

Uvnitř mají návštěvníci k dispozici také dvě prostorné převlékárny. Bonusem pro ubytované je pak malebná venkovní umývárna a hned opodál perfektně vybavená kuchyňka, kde nechybí ani sporák s troubou. Opět i zde nenacházíme jediné smítko na zemi.

Návštěvníci známkovali jako ve škole.

Účet u stánku za jídlo i pití: 32 korun

Přestože nám průzkum začínalo silně ztěžovat horšící se počasí a později i prudký liják, stihli jsme se nakonec i občerstvit v místním stánku.

Za symbolických dvanáct korun jsme pořídili malinovku do trojky, další naší kořistí se staly dva bramboráčky za dvacetikorunu. Zdravý a energeticky vyvážený oběd to sice rozhodně nebyl, ale zůstáváme nohama na zemi, jsme přeci na koupališti.

Nakonec nás samozřejmě zajímá právě i cena, kterou lidé zaplatí za vstup na koupaliště. V době, kdy je počasí moudřejí, platí dospělí 30 korun, děti do 6 let mají vstup zdarma a od 6 do 15 let pak za 15 korun. Za zvýhodněné ceny lze pořídit i sezonní permanentky. Jejich cena se pohybuje stovky do pěti set korun.

Areál nedamovského koupaliště leží téměř na okraji regionu Českolipska. Blízko je odtamtud k Máchovu jezeru, ale i třeba do tajemného prostředí Kokořínska. Pokud by redakce Deníku mohla strávit den a noc v autokempu Dubá-Nedamov, rozhodně by si chtěla užít koupání a večer pak jako třešničku na dortu promítání v místním letním kině.

Ptali jsme se návštěvníků koupaliště: Jak se vám tu (ne)líbí?

Ptali jsme se návštěvníků koupaliště: Jak se vám tu (ne)líbí?

Ptali jsme se návštěvníků koupaliště: Jak se vám tu (ne)líbí?

Ptali jsme se návštěvníků koupaliště: Jak se vám tu (ne)líbí?

Zajímavosti v okolí koupalištěHrad Houska (11,8 km)
√ Renesančně přestavěný raně gotický hrad, který nechal vybudovat Přemysl Otakar II. jako významný královský hrad. Předpokládá se, že plnil roli správního centra před založením nedalekého hradu Bezděz.
√ Zajímavostí hradu je ručně vyřezávané pohyblivé dřevěné peklo inspirované Danteho Božskou komedií.
√ Nejbližší akce: Jarmark s hudbou dávnověku (11. 7.), Bohnice na Housce, řemesla v podání klientů a terapeutů PL Bohnice a dalších dílen (25. 7.)
√ Otevírací doba: út ne, 10 17 hodin. Vstupné: 80 Kč dospělí, 60 Kč dítě do 15 let

Hrad Bezděz (19,1 km)
√ Jeden z nejznámějších a nejvýznamnějších raně gotických hradů v Čechách vystavěný Přemyslem Otakarem II. na vrcholu 604 metrů vysoké zvoncovité čedičové homole.
√ Nejbližší akce: Bluegrass a country minifestival (11. 7.)
√ Otevřeno denně mimo pondělí od 9 do 16.30 hodin. Vstupné: 70 Kč dospělí, 45 Kč děti do 15 let.

Kostel Nalezení sv. Kříže v Dubé
√ Vystavěn v polovině 18. století v barokním stylu. Autorem je snad Anselmo Lurago.
√ Pozoruhodná je soudobá výzdoba interiéru s obrazy Palkovými a Richtrovými a řezbářskými pracemi Adámkovými a Chládkovými, včetně varhan s andílky.

Starý Berštejn (7,5 km)
√ Zřícenina hradu u obce Vrchovany u Dubé, hrad založil po roce 1427 Jindřich Hlaváč z Dubé. Hrad stojí na skále, která je součástí jeho zdí.

Zřízenina hradu Jestřebí (13 km)
√ Hrad Jestřebí nechal zbudovat Jindřich Berka z Dubé někdy koncem 13. století

Máchovo jezero, Doksy (11,1 km)
Tipy: muzeum Čtyřlístku, zoo koutek Berousek, kino Máj, pláže Máchova jezera.