Pondělní dopoledne se stalo osudným pro chodkyni, kterou přes zamlžené zadní okno nezpozoroval řidič Škody Fabie, když v dopoledních hodinách couval z parkoviště před českolipskou radnicí. Řidič byl natolik duchapřítomný, že sraženou ženu naložil do auta a odvezl do nemocnice.

Ale jen o pár hodin později se odehrál další střet automobilu s chodci. V ulici 5. května srazila šestačtyřicetiletá řidička vozu značky Peugeot dva chodce, kteří přecházeli mimo přechod.

„Žena nepřizpůsobila svoji jízdu zhoršené viditelnosti a počasí. Přední částí vozu narazila do dvou chodců, které záchranáři převezli okamžitě do nemocnice,“ řekla českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Čtyřiapedsátiletý muž utrpěl vážná zranění. O rok starší žena měla větší štěstí, je lehce zraněná. Na místě si případ převzali kriminalisté. Dechová zkouška u řidičky vyloučila konzumaci alkoholu.

Hromadná srážka u Jestřebí

Další nehoda s vážnými následky se stala u Jestřebí. Čtyři zraněné si vyžádala v úterý dopoledne srážka dvou osobních aut a dvou dodávek mezi Zahrádkami a Jestřebím. „Údajně dvanáctiletý chlapec po nehodě zůstal v bezvědomí,“ řekl mluvčí libereckých záchranářů Jan Slánský. Podle odhadu policistů nehodu asi způsobila srážka dvou dodávek, z nichž jedna poté skončila v protisměru a smetla osobní auta.

Podle dopravní policie stála na začátku srážky dodávka značky Volkswagen Transporter, která jela směrem do České Lípy. Nestihla zabrzdit před stojící dodávkou typu Peugeot Boxer. Obě vozidla se srazila, transporter vlétl do protisměru a narazil do protijedoucích aut.

Chlapec zůstal v bezvědomí

„Podle prvních poznatků dopravní policie dodávka nedodržela bezpečnou vzdálenost a nestihla zareagovat na před sebou jedoucí auto, které kvůli provozu muselo zabrzdit. Dvě zbylá vozidla jsou továrních značek Nissan a Ford,“ řekla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Zraněni jsou tři dospělí a jedno dítě. „Chlapec zůstal po nehodě v bezvědomí, byl připojen na umělou plicní ventilaci. Měl poranění hrudníku, hlavy, břicha a stehna. Letecky byl transportován do motolské nemocnice,“ řekl Slánský. Ostatní zranění byli převezeni do nemocnice v České Lípě. Údaje o věku zraněného se rozcházejí, policie uvádí, že byl o dva roky starší. Jeden dospělý utrpěl lehčí zranění, dva muži těžší. „Jednatřicetiletý řidič má zhmožděný hrudník, otřes mozku a ránu na hlavě, druhý řidič ve věku padesát sedm let má také zhmožděný hrudník,“ popsal Slánský.

(S přispěním ČTK)