VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejlepší táta čtenář Libereckého kraje je z České Lípy

Česká Lípa - Kdo je nejlepší čtenář? To je otázka, na kterou není jednoduchá odpověď. A který z tatínků, kteří chodí do knihovny se svými dětmi, je nejlepším čtenářem?

9.4.2015
SDÍLEJ:

Nejlepší táta čtenář Jiří Kraus z České Lípy. Foto: Krajský úřad LK

Na tuhle otázku našly letos knihovny v Libereckém kraji odpověď. A ta je pro celé Českolipsko nesmírně zajímavá: nejlepší táta čtenář je totiž z České Lípy.

„Čtenářem roku 2015 Libereckého kraje se stal Jiří Kraus. Toho nominovala Městská knihovna Česká Lípa za dosažených 160 výpůjček v roce 2014 i za pravidelnou účast na akcích knihovny, které navštěvoval se svými dětmi," uvedl Jiří Langer, mluvčí Krajského úřadu v Liberci.

Podmínkou účasti bylo, že tátové čtenáři museli mít v tomto roce nezletilé děti, museli mít průkazku do knihovny, kde si nejen půjčují knihy, ale také se aktivně zapojují do činnosti jejich knihovny.

Z výzkumů totiž vyplývá, že tátové svým dětem málo čtou. Více než polovině dotázaných dětí čte nejčastěji knížku jejich maminka (58 %), na druhém místě byla jmenována babička (19 %). Na úplném chvostu tabulky se objevili tátové, kteří svým dětem čtou pouze v 16 % případů! Čtením se svým dětem přibližujeme a tátové by mohli této příležitosti využívat mnohem častěji.

„Televize a počítače stále více nahrazují společné chvíle, které rodiče tráví se svými dětmi," povzdechla si statutární náměstkyně hejtmana Hana Maierová.

A přitom čtení dětem, zvláště před usnutím, patří k těm nejhezčím okamžikům, které s nimi mohou rodiče prožít. Tato soutěž je určitě inspirací, letos právě pro tatínky."

Nominaci na ocenění podalo 8 knihoven z Libereckého kraje a pozvání na slavnostní vyhlášení přijali všichni nominovaní čtenáři, které do Liberce doprovodili zástupci jednotlivých knihoven.

Všichni nominovaní tátové obdrželi dárkové předměty a diplomy, které věnoval jednak Liberecký kraj, jednak regionální organizace Svazu knihovníků a informačních pracovníků Libereckého kraje.

Nadace Škola hrou věnovala účastníkům vstupenky do libereckého Aquaparku a IQlandie a vstupenky do ZOO pro celé rodiny věnovala liberecká zoologická zahrada.

Všichni nominovaní tatínkové obdrželi diplom s titulem TÁTA nejlepší čtenář.

Po slavnostním vyhlášení, gratulacích a společném focení čekal na táty i jejich děti zábavný program a zájemcům byla nabídnuta prohlídka Krajské vědecké knihovny a domácí pohoštění. „Jakému tématu bude věnován příští ročník, se necháme překvapit, možná by stálo za zvážení zjistit, jak jsou na tom s předčítáním dědečci," naznačila náměstkyně hejtmana.

Autor: Redakce

9.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Projekt Naši prvňáci. Ilustrační foto

Naši prvňáci: Už zítra představíme další školáky ze ZŠ K. H. Máchy Doksy

DOMINANTA krajiny kolem České Lípy kopec Špičák s rozhlednou, která je zatím pro návštěvníky zavřená.
2

Čí bude rozhledna na Špičáku? Majitel ji nabídl městu ke koupi

Nový Bor dál sní o vítězství. Nestačil na Velvary

Nový Bor - Novoborští fotbalisté hostili silný tým Velvar, který se v případě výhry mohl dostat do čela divizní tabulky.

ANKETA: Zrušili byste zákaz kouření v restauracích?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Omezili byste pracovní týden z pěti dnů na čtyři?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení