Školáci z celé republiky dostanou na konci března možnost vyzkoušet si své moderátorské schopnosti před profesionální porotou, v jejímž čele letos usedne Tereza Pergnerová.

„Soutěže v moderování se každoročně účastní přibližně šedesát účastníků v několika věkových kategoriích," říká Lenka Bittnerová ze ZŠ Slovanka. Pravidelnými hosty a porotci jsou reportér Martin Kočárek, patron soutěže zpěvák a herec David Gránský a starostka České Lípy Hana Moudrá. Výkony soutěžících budou letos hodnotit také zpěvačka a herečka Eva Burešová, moderátorku Óčka a scénáristka „Soukromých pastí" Tereza Tobiášová nebo zpěvák Pavel Callta a celá řada dalších.

Velké moderátorské klání se uskuteční 28. března v prostorách kina Crystal v České Lípě. Zájemci se mohou hlásit už nyní prostřednictvím webu pořadatelů www.zsslovanka.cz/moderator. „Soutěž není určena jen těm, kteří rádi baví své okolí a láká je vystupování v rozhlase, televizi či na jevišti. Rádi uvítáme i diváky, kteří přijdou fandit odvážným soutěžícím a přihlásí se na e-mailové adrese radioslovanka@seznam.cz," dodává Lenka Bittnerová.

Pořadatelům soutěže se každým rokem podaří do Lípy přivést řadu zajímavých porotců, loni to byl Leoš Mareš nebo herečka Kristýna Leichtová. Moderátory ale hodnotil také bývalý český astronaut Vladimír Remek.