„Důvěru jsem si vysloužil zřejmě předchozím vystupováním ve věcech, které se dotýkají práce policie a souvisejí s jejím působením v malých obcích,“ uvedl pro Deník kravařský starosta, kterého například vloni v lednu pozvala Česká televize jako diskutéra do pořadu Máte slovo, když jeho hlavním tématem tehdy bylo: „Kdo spáchá opakovaně v obci přestupek, bude z obce vykázán.“

Kauza Přestupkáři

Policii mohl Vít Vomáčka zaujmout také svým bojem proti přestupkářům, na jejichž prohřešky doplácí obec. Díky této kauze se staly Kravaře známé po celé zemi, podporu obci vyjadřovali starostové ze všech koutů Česka. Policii by to ušetřilo dost práce, kdyby byl postup, jaký prosazovaly Kravaře, možný a dal se uplatnit i jinde.

Do soutěže Okrskář roku, která zatím nemá v Česku obdoby, se má letos zapojit celkem 31 okrskářů, po jednom z každého policejního obvodu v Libereckém kraji. Pro okrskáře bude důležité, aby dokázal ve svém „rajónu“ spolupracovat se státní správou i místními.

„Okrskář se má zejména zabývat dohledem na dodržování veřejného pořádku, ochranou zdraví a majetku občanů a řešením dlouhodobých problémů ve svém okrsku. Další aktivitou je prevence, která má za cíl snížit kriminalitu ve svěřených obvodech,“ uvedl vedoucí odboru služby pořádkové policie v Liberci Pavel Bartoš. Soutěž má přispět i k tomu, aby si policisté získali větší důvěru.

Více o nové soutěži policistů ZDE: Policie v Libereckém kraji chce zlepšit svoji práci soutěží

Rozhovor s Pavlem Bartošem ZDE: Chceme lidem ukázat, že se vždycky mají na koho obrátit