Štěňata byla svázaná a zakrytá trávou. Houbaři nahlásili nález policistům, která mláďata, pravděpodobně křížence rotvajlera, odvezla do útulku v Krásném lese.

„S něčím podobným jsme se ještě nesetkali,“ řekla majitelka útulku Kateřina Vojáčková. „Lidé se štěňat zbavují tím, že je prostě někam odvezou a nechají poměrně často, ale takhle malá, to je úplný extrém. Byla vyhozená zřejmě hned po porodu. Byla ještě celá slepená a úplně slepá,“ popsala Vojáčková.

Dva z malých nalezenců se bohužel již nepodařilo zachránit ani s pomocí veterináře. „Bylo už příliš pozdě, šťěňátka byla zesláblá, jedno bylo navíc poraněné na boku,“ popsala stav zvířat žena, která se v útulku spolu se dvěma kolegy stará celkem o 40 opuštěných zvířat.
Nové přírůstky teď krmí pomoc injekční stříkačky každé dvě hodiny. Ve dvě v noci. „Máme tu sice kojící fenku, ale ta už má starší štěňata a tahle odmítla,“ uvedla Vojáčková. Psím miminům dává kvůli jejich stavu jen asi padesátiprocentní šanci k přežití.

Případ byl nahlášen policii. Ta zatím řeší případ jako nález. „Pokud by byl nalezen majitel a prokázalo by se, že nešlo o náhodu, ale úmysl, bude případ překvalifikován a pachatel bude stíhán za týrání zvířat,“ popsala mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová. Policie řešila i podnět kvůli týrání zvířat na majitelku psa, kterého se snažili hasiči několik dní marně dostat z liščí nory. Tam ale prokazatelně nebyl spáchán trestný čin. Pes byl na vodítku, ze kterého se utrhl poté, co ucítil lišku.