Generální ředitel Jaroslav Kratochvíl, primář rehabilitace Vladimír Trenčiansky, ředitelka pro ošetřovatelkou péči Jaroslava Navrátilová a přednosta libereckého Traumacentra Richard Lukáš. To jsou lidé, kteří už nebudou v představenstvu českolipské Nemocnice s poliklinikou. Změnu, o které se v posledních dnech spekulovalo, včera potvrdila dozorčí rada.

Novým předsedou představenstva se stal stejně jako v případě liberecké nemocnice Pavel Marek, bývalý šéf logistiky v Preciose. Ředitelem nemocnice zatím zůstává Jaroslav Kratochvíl, byť v představenstvu skončil. Liberecký kraj chce ale na funkce manažerů svých zdravotnických zařízení vypsat výběrová řízení.

ČTĚTE TAKÉ: Kraj prověří také českolipskou nemocnici

Od změny ve vedení si dozorčí rada slibuje lepší služby, užší spolupráci s krajskou nemocnicí v Liberci a také větší důvěru pacientů v nemocnici. „Českolipská nemocnice je významnou zdravotnickou organizací Libereckého kraje, který je jejím stoprocentním vlastníkem. Patří k páteřním nemocnicím v kraji a je tedy nutné, aby společně obě krajské nemocnice úzce a dobře spolupracovaly. Dosud se to nepovedlo, a tak bylo nutné přistoupit k personálním změnám, které přinesou propojení obou nemocnic," říká Eva Burešová, starostka Doks a předsedkyně dozorčí rady českolipské nemocnice.

Vyváženost

V představenstvu se objevují jak jména zaměstnanců českolipské nemocnice, tak i manažerů z vnějšího prostředí. To má podle dozorčí rady zajistit vyváženost mezi lékařskými odborníky a lidmi, kteří mají zkušenosti s řízením velkých podniků nebo projektů.

¨Novými členy představenstva jsou manažer Pavel Marek, Petr Moos, vedoucí týmu modernizace Krajské nemocnice Liberec, podnikatel Jiří Jakoubek, internistka a bývalá primářka českolipské interny Romana Kvasničková, primář ARO-DIOP Lubor Picmaus, zástupce primáře ortopedie Petr Ježek a vrchní fyzioterapeutka oddělení léčebné rehabilitace Dana Šperlíková.

Ještě před zasedáním dozorčí rady nově jmenovaná členka představenstva, Romana Kvasničková, rezignovala na svou pozici v dozorčí radě. „Od změn ve vedení nemocnice si slibujeme obrat k lepšímu, především směrem k pacientům a poskytovaným službám. Zároveň také trváme na zachování autonomie českolipské nemocnice, jako nejdůležitějšího a největšího zdravotnického zařízení Českolipska se spádovou oblastí 120 tisíc lidí," zdůraznila Jitka Volfová, členka dozorčí rady NsP Česká Lípa a statutární náměstkyně hejtmana Libereckého kraje.

Podle kuloárních informací by se novým ředitelem českolipské nemocnice měl stát Pavel Marek, odborník na sklářský průmysl a blízký přítel hejtmana Martina Púty.

Marek byl minulý týden jmenován předsedou představenstva Krajské nemocnice Liberec, kde nahradil Richarda Lukáše. Ten byl do včerejška členem představenstva také v České Lípě a dlouhodobě upozorňoval na nedostatky v českolipské nemocnici. Zařízení se v poslední době potýká především s nedostatkem lékařů i sester. „Rozpadají se některá oddělení, například neurologie nebo chirurgie. Lékaři odcházejí," potvrdil v pondělí Přemysl Sobotka, krajský radní pro zdravotnictví.