Dětské hřiště a veřejný park. I tak by do budoucna měla vypadat zadní část areálu českolipské Nemocnice s poliklinikou (NsP). Nevyužívaný pozemek nemocnice prodala českolipskému podnikateli.

Co s pětihektarovým pozemkem, kde se nachází i ubytovna, řešilo vedení nemocnice již řadu měsíců. „Byli jsme na rozcestí, zda i do těchto prostor hodně zafinancovat, nebo to zavřít. Dozorčí rada a vlastníci nakonec rozhodli, že lepší bude pozemky prodat, než do nich investovat několik desítek milionů," říká Ivan Garaj, technický a provozní ředitel českolipské nemocnice.

Město nemělo zájem

Liberecký kraj, který je dosud jediným akcionářem nemocnice, se vloni přikláněl k variantě, aby pozemky odkoupilo město Česká Lípa. „O prodeji rozhodlo představenstvo nemocnice. Valná hromada ho pouze vzala na vědomí. Když jsem informace o prodeji dostal, zeptal jsem se jen starostky České Lípy, zdali by o koupi neměli zájem oni. Město však zájem neprojevilo," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

O pět hektarů pozemků projevili zájem celkem tři uchazeči. Ubytovnu a zatravněné pozemky nacházející se za nemocnicí koupila nakonec za částku šestnáct milionů korun společnost TTP Invest, která patří českolipskému podnikateli Tomislavu Procházkovi. Ten u kupní smlouvy předložil také investiční záměr, kde se zavázal, že mimo jiné zvelebí ubytovnu, která je v téměř havarijním stavu. „Vše je tam původní, takže by se mělo zateplovat, dát nová okna, měla by se udělat nová střecha a tak podobně," dodává Ivan Garaj.

Po úpravách by budova měla znovu sloužit jako ubytovna a nový majitel by jí měl i nadále pronajímat.

U staré ubytovny se nachází drobné objekty, které dříve sloužily jako nemocniční sklady. „Tyto objekty se obezdí, opraví se střechy a nejspíše se budou také pronajímat. Jednou z vizí pana Procházky je, že by zde mohly být soukromé lékařské ambulance," popisuje Ivan Garaj.

Třetí bod investičního záměru je také travnatá plocha., „Tam by měl vzniknout veřejný park. V plánu je také vysazení dalších dřevin, bude se určitě dělat detailní plán zahradních úprav. Měl by tam být skate park, dětská hřiště, nové lavičky a vše by mělo být veřejně přístupné," podotýká technický a provozní ředitel nemocnice.