Od úterý se rozšířila nejen provozní doba odběrového místa, ale také se zkrátil interval pro jednotlivé odběry. Testování bude ve všední dny možné už od 7:30, o víkendu pak od 8:30. První půl hodina bude vyhrazena pro akutní pacienty bez objednání na základě doporučení lékaře a s vystavenou elektronickou žádankou.

„Podmínkou pro toto akutní testování je, že není volno v objednávkovém systému na jiný termín,“ vysvětluje mluvčí nemocnice Kateřina Amrichová. Interval pro jednotlivé odběry se nově zkrátí z pěti na dvě minuty.

Na testování je nutné se vždy objednat prostřednictvím systému, který je k dispozici na webu www.nemcl.cz nebo na www.kraj-lbc.cz. To platí pro pacienty, kteří na test míří na základě doporučení lékaře, krajské hygienické stanice i pro samoplátce. V případě plné kapacit nejbližšího odběrového místa lze v objednávkovém systému najít další volná místa v rámci celého Libereckého kraje.

Provoz odběrového místa v pracovní dny
7.30 – 8.00 hod. – akutní pacienti bez objednání na základě doporučení lékaře a s vystavenou elektronickou žádankou (podmínka - pouze pokud není volno v objednávkovém systému)
8.00 – 12.00 hod. – objednaní pacienti v online systému na základě doporučení lékaře, KHS nebo objednaní samoplátci
Středa 28. října 2020 je brána jako běžný všední den.
Víkend
8.30 – 9.00 hod. – akutní pacienti bez objednání na základě doporučení lékaře a s vystavenou elektronickou žádankou (podmínka - pouze pokud není volno v objednávkovém systému)
9.00 – 11.00 hod. – objednaní pacienti v online systému na základě doporučení lékaře, KHS nebo objednaní samoplátci