Velké a nenahraditelné oddělení s kapacitou 60 standardních lůžek. Novotou zářící oddělení představila nemocnice zástupcům Libereckého kraje ve středu 24. června.

Pacienti zde již využívají pěkné pokoje, které jsou vybaveny novým nábytkem, televizemi a dalšími zařizovacími předměty. Nová jsou také veškerá sociální zázemí pacientů. „Na celém oddělení je už standardně možné se připojit na wifi. I naši zdravotníci pracují ve zcela novém prostředí, nelékařský personál zejména na velké nové sesterně, modernizací se dočkaly denní místnosti zdravotníků nebo lékařské pokoje,“ zmínil generální ředitel nemocnice Pavel Marek.

Na oddělení funguje také moderní komunikační systém sestra-pacient. Prostory mají nové podlahy, podhledy, elektrické rozvody, ale také rozvody medicinálních plynů. Šesté patro NsP bylo -podobně jako jiná podlaží- vybaveno také párem automatických dveří.

Celkové náklady během dvou etap modernizace chirurgického oddělení dosáhly 18 mil. Kč. Tato částka pokrývá kompletní stavební práce, moderní technologie, systémy, veškeré vybavení pokojů a zázemí pro pacienty i zdravotníky. Podstatnou část peněz na rozsáhlou obnovu poskytl nemocnici její vlastník - Liberecký kraj.