Na pozvání přijela Jana Hnyková (Úsvit), Jana Pastuchová (ANO), Jan Farský (TOP 09) a Stanislav Mackovík (KSČM). Poslanci se shodli, že nemocnice v regionu nezastupitelná.

S aktuálním stavem, největšími problémy i perspektivami nemocnice je seznamovali její nejvyšší představitelé, předsedkyně dozorčí rady NsP Hana Moudrá, předseda představenstva Radek Havlas a generální ředitel Jaroslav Kratochvíl. Poslancům rovněž nastínili nejdůležitější plánované investiční akce pro udržení a další rozvoj nemocnice.

„Hovořili hlavně o rekonstrukci vnitřních rozvodů nemocnice, modernizaci hemodialýzy, rekonstrukci centrálních operačních sálů nebo stravovacího provozu a dalších záměrech. Na některá místa se pak i společně podívali," říká mluvčí českolipské nemocnice Petr Pokorný.

Nehledě na příslušnost k rozdílným politickým stranám, na bydliště, se všichni zákonodárci shodli, že českolipská nemocnice je v Libereckém kraji nezastupitelná a je potřeba ji pro obyvatele zachovat a rozvíjet. „Nemocnice má specifické, úžasné postavení, kromě superspecializované péče splňuje všechna kritéria, ale  její problém je zanedbaný stav," podokl poslanec Farský.

V Nemocnici s poliklinikou Česká Lípa stále probíhají rekonstrukční práce a realizace projektu „Zateplení." . Jde o akci, na kterou nemocnice, její zaměstnanci i obyvatelé regionu čekali dlouhé roky. Svým rozsahem zde nemá obdobu – snad až na vlastní výstavbu nemocnice, která ale proběhla ve zcela odlišných podmínkách. „Věřím, že vše zvládneme dokončit řádně a včas. A soustředíme se na pokračování rekonstrukce, které je zcela nezbytná a zásadní především u všech vnitřních rozvodů a instalací," uvedl ředitel Jaroslav Kratochvíl.