Program eZprávy předává rychlou a bezpečnou formou lékařské zprávy. Českolipská nemocnice tak praktickým lékařům touto cestou zasílá například propouštěcí zprávy z hospitalizace, nálezy rentgenových vyšetření, výsledky laboratorních vyšetření nebo z odborných nemocničních ambulancí. „Hlavním smyslem zavedení tohoto komunikačního nástroje bylo zefektivnit a zrychlit vzájemnou komunikaci a také sledovat IT trendy současné doby,“ doplnil technický a provozní ředitel českolipské nemocnice Jan Mencl.

Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa.
Nemocnice v Lípě chce nalákat zdravotníky zpět ke své profesi

„Jedná se o osvědčený program, který je uživatelsky přívětivý, a co je nejdůležitější, vychází skutečně z potřeb praktických lékařů. Díky tomuto nástroji se k informacím o našich pacientech ošetřených v nemocnici dostáváme prakticky online. Při jejich návštěvě jsme již na ně připraveni,“ shrnula vzájemný komunikační nástroj Irena Moravíková, krajský zástupce Sdružení praktických lékařů ČR a praktická lékařka z České Lípy s tím, že pro svou praktičnost se program rychle rozšiřuje také mezi další praktické lékaře a ambulantní specialisty.

Festival Proměny na Jablonečku.
OBRAZEM: Zaniklá obec Jabloneček ožila festivalem

„Na společném setkání, které jsme uspořádali v naší nemocnici, bylo právě zavedení programu eZprávy jedním z bodů, který by vzájemné spolupráci opravdu napomohl,“ dodal generální ředitel českolipské nemocnice Pavel Marek.