VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pacienti mohou zůstat klidní, péče bude stejná

ČESKÁ LÍPA - Ministerstvo zdravotnictví doporučilo, aby v českolipské nemocnici zůstala péče v současném rozsahu.

21.8.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Pacienti z Českolipska se nemusejí obávat, že by českolipská nemocnice s poliklinikou omezovala rozsah poskytované péče. Odborníci ministerstva zdravotnictví doporučili zachovat v NsP její stávající rozsah.
„Českolipská nemocnice uspěla v nedávném výběrovém řízení, které je nevyhnutelné před uzavřením smluv o poskytování a úhradě ústavní zdravotní péče,“ uvádí tiskový mluvčí nemocnice Petr Pokorný.
Velmi důležitý konkurz se konal na Ministerstvu zdravotnictví ČR za přítomnosti komise složené z jednoho představitele ministerstva a dále členů nominovaných odbornými společnostmi, Českou lékařskou komorou a zástupců zdravotních pojišťoven.
„Výsledek je pro NsP Česká Lípa, a. s., potěšující a dobrou vizitkou, neboť komise doporučuje uzavření smlouvy na poskytování ústavní zdravotní péče se zdravotními pojišťovnami pro obory vnitřní lékařství, neurologie, dětské lékařství, neonatologie, gynekologie a porodnictví, chirurgie, ortopedie, urologie, otorinolaryngologie, anesteziologie a resuscitace, následná léčebná rehabilitace,“ zhodnotil tiskový mluvčí.
Předsedu představenstva akciové společnosti Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa o tom nyní oficiálním dopisem informoval ministr zdravotnictví Tomáš Julínek.
Podle ministra toto stanovisko v celém rozsahu respektuje výsledky hlasování výběrové komise ustanovené v souladu s § 48 zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů a je pro pojišťovny doporučující.
„V současnosti jsou pravidla nastavena velmi vágně, a proto jsem požádal ředitele pojišťoven o maximálně odpovědný přístup k výsledkům těchto výběrových řízení. Povinnost zajistit péči o své pojištěnce jim již nyní ukládá zákon o veřejném zdravotním pojištění,“ píše ministr Julínek.
Jak dodává, Ministerstvo zdravotnictví ČR v současné době intenzivně připravuje nové zákonné normy, které mimo jiné stanoví základní podmínky pro poskytování zdravotní péče zdravotnickými zařízeními a definují i minimální dostupnost zdravotní péče.
Zcela zásadní v tomto procesu má být nový zákon o veřejném zdravotním pojištění, který posílí odpovědnost a postavení zdravotních pojišťoven v procesu zajištění péče o své pojištěnce.
Pojišťovny budou nakupovat zdravotní péči od zdravotnických zařízení podle kvality, ekonomické výhodnosti a dalších parametrů. „Do budoucna by úloha zdravotních pojišťoven při zajištění zdravotní péče měla dále posilovat,“ konstatuje ministr Julínek.

Další zprávy z regionu najdete zde

21.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kvůli nakloněnému kmenu vánoční jedle na Mírovém náměstí se vedení radnice rozhodlo o odstranění stromu kvůli bezpečnosti. Ráno zde začínají Vánoční trhy.
4

Poryv větru naklonil v Jablonci jedli. Hrozilo, že se vánoční strom zřítí

Osobně vyzvednout nový exponát přijela do českolipského Fehreru starostka Nového Oldřichova Marcela Novotná.
4

Němce nadchlo muzeum. Nyní mu darovali starou stříkačku

Příběh nemocné Terezky vyvolal velkou vlnu solidarity

Česká Lípa – Dobročinná akce na pomoc nemocné dívence z Chlumu, vynesla 30 000 korun. Pomůže i Večer plný dárků, který na pátek chystá florbalový klub.

Policisté počtvrté vybrali nejlepšího okrskáře Libereckého kraje

Liberecký kraj – Zvítězil Jan Horáček z Příšovic.

Jan Rázl z Nového Boru se stal mistrem ČR ve čtyřhře

Liberec, Nový Bor - Tři medaile získal novoborský sportovec Jan Rázl, který hájí barvy Badmintonového klubu Technické univerzity v Liberci na mistrovství České republiky jednotlivců kategorie do 13 let, jehož se v Harcově zúčastnilo celkem 88 žáků a žákyň.

Mladí olympionici oblečou kolekci za půl milionu

Liberecký kraj – 94 mladých sportovců bude kraj reprezentovat na dětské zimní olympiádě, která začíná na konci ledna v Pardubickém kraji.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT