Ze stávající 40hodi-nové týdenní pracovní doby se zdravotníkům i pracovníkům z administrativy, technického a provozního zabezpečení zkrátí po Novém roce jejich pracovní týden na 37,5 hodiny.

„Nová pracovní doba se dotkne téměř 600 zaměstnanců pracujících v jednosměnném provozu. Zaměstnanci ve směnném provozu už tento režim mají,“ informovala mluvčí NsP Kateřina Amrichová. Jak také sdělila, zaměstnanci nemocnice tímto krokem pro svůj volný čas získají navíc 130 hodin ročně, což odpovídá například více než třem týdnům volna navíc. Výše mezd, které budou při sníženém fondu pracovní doby zachovány, odpovídá také jejich 6% nárůstu. Novinku nevyužijí zaměstnanci na vedoucích pozicích, jelikož prý nemají nárok na přesčasy a stejně v práci většinou zůstávají déle.

„Zdravotnictví je náročná profesní oblast. Našich zaměstnanců si vážíme, proto neustále pracujeme na tom, aby byli spokojeni nejen v práci,“ komentoval rozhodnutí generální ředitel nemocnice Pavel Marek. Podle něj si ve vedení nemocnice uvědomuje, že právě balanc mezi pracovním a soukromým životem je pro každého zaměstnance důležitý. „Promítá se do jeho celkové spokojenosti, a tím pádem ovlivňuje i jeho působení na pracovišti,“ zmínil generální ředitel. Zkrácení pracovní doby se podle vedení nemocnice nijak nedotkne rozsahu a kvality poskytované péče.

Hlavní budova Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa.
Zastupitelé Lípy finančně podpořili českolipskou nemocnici i sociální služby

„Všeobecně sledujeme trendy v oblasti personalistiky a víme, co preferují naši zaměstnanci,“ vysvětlila personální ředitelka akciové společnosti s více než 900 zaměstnanci Pavlína Pilařová. Podle ní lidé v současné době čím dál častěji kromě platového ohodnocení nebo kvalitního pracovního prostředí upřednostňují vlastní čas, volnost a spokojenost v osobním životě. „A právě do tohoto konceptu nám kromě současných benefitů zkrácená pracovní doba jednoznačně zapadla,“ dodala Pilařová.

Zaměstnanci jsou skeptičtí

„Každá snaha se cení, na druhou stranu mám obavy, že tam je nějaké skryté ALE. Například že se bude dovolená nově počítat podle odpracovaných hodin a nikoli dní. Ale třeba se mýlím,“ řekla jedna ze zaměstnankyň NsP, která si přála zůstat v anonymitě. „Já bych tedy brala rozhodně spíš navýšení platu než jít o půl hodiny dřív domů,“ uvedla ve výměně názorů na Facebooku Hana Fiedlerová.

„Myslím, že změnou pracovní doby se nic nezmění, jen to bude na papíře a já budu opět chodit, jak bude potřeba. Nemocnice není fabrika, abych přesně ve 14.30 hodin odpíchla a šla domů. Občas chod oddělení ani nedovolí vše pustit a říct padla,“ zdůraznila zdravotní sestra Jiřina Mrnková.

Českolipská nemocnice kromě nového benefitu už dnes nabízí týden dovolené navíc, příspěvek na penzijní připojištění ve výši 3 600 korun ročně, 10 % slevu do Nemocniční lékárny a Centra zdraví, obědové menu s možností zdravého stravování za 35 korun, rodinný mobilní tarif, kulturní, společenské i sportovní vyžití i řadu permanentek právě na trávení volného času. Asi největší důraz v oblasti výhod NsP trvale klade na oblast vzdělávání.

Petr Pokorný, Českolipský deník
Komentář: Nemocnicím dál chybí peníze, reforma nepřišla