A to prostřednictvím moderních televizních obrazovek. Teď je otázka, jestli zajímavý projekt zdravotnické zařízení úplně nezastaví. Během pěti dnů v minulém týdnu neznámý pachatel dvě televizní obrazovky odcizil.

„Minulou neděli zmizela velká obrazovka z více než dvoumetrové výšky u gynekologické ambulance v šestém poschodí nemocnice, a další v pátek na oddělení léčebné rehabilitace v suterénu polikliniky," popsal Petr Pokorný, mluvčí nemocnice. „Stalo se to během ani ne pěti minut, zloděj uřízl kabel a vyrval monitor i s držákem ze zdi, zůstaly zde jen díry, neuvěřitelná drzost. Musel mít předem vymyšlený způsob jak televizor schovat a odnést z tak lidmi frekventovaného místa."

Z nemocnice zmizely minulý týden dvě obrazovky.

Nemocnice se nyní bude rozhodovat, jestli bude v projektu dál pokračovat. „Máme velkou snahu zlepšovat a zpříjemňovat pacientům prostředí, ve kterém u nás čekají nebo se pohybují, ale po těchto zlodějských nájezdech si klademe otázky, zda tato snaha není marná a zbytečné utrácení peněz."

Vedení nemocnice už požádalo zaměstnance o zvýšenou pozornost k pohybu a chování neznámých lidí nejen na svých odděleních, ale i ve všech ostatních prostorách nemocničního areálu. Zároveň pacientům a rodinám klientů doporučujeme, aby si do nemocnice nenosili cenné předměty, velké obnosy peněz, šperky, drahou elektroniku, aby zůstávali obezřetní.