Zajímavého úspěchu dosáhla Nemocnice s poliklinikou v České Lípě. Byla zařazena do prestižního výběru 100 nejlepších českých firem, který sestavuje panevropská společnost pro kulturu, vzdělávání a vědecko-technickou spolupráci Comenius. Ocenění pro nemocnici převzal v závěru minulého týdne ve Španělském sále na Pražském hradě generální ředitel nemocnice Jaroslav Kratochvíl.

Českolipská nemocnice se do výběru dostala jako jediné zdravotnické zařízení v Libereckém kraji a jako jedna ze dvou nemocnic v celém Česku, společně ještě s pražskou Fakultní nemocnicí v Motole.

„Je to podle mě potvrzení toho, že cesta, kterou jsme nastolili před dvěma lety, je správná. Začínají si nás všímat, vědí o nás, přitom je tu pořád prostor pro další růst," okomentoval ocenění Jaroslav Kratochvíl. Podle něj jde o velký úspěch českolipské nemocnice. „Beru to i jako zhodnocení práce nás všech, proto bych chtěl také poděkovat všem zaměstnancům, že jsme takové ocenění dostali."

Cílem soutěže „Českých 100 nejlepších" je v celonárodním měřítku nalézt, vybrat, zviditelnit a ocenit české firmy, podniky, či společnosti z co nejširšího spektra ekonomických aktivit, které dosahují vynikajících, mimořádných anebo pozitivně pozoruhodných výsledků.