Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejdřív chtějí prodávat, ale nakonec si to rozmyslí

Nový Bor - Během posledních dvou zasedání zastupitelstva to přesně tak předvedli hned dvakrát

6.3.2008
SDÍLEJ:

Novoborská ubytovnaFoto: Deník

Novoborští zastupitelé na jednu stranu chtějí prodávat nepotřebné nemovitosti z majetku města a mít z jejich prodeje co nejvíce peněz, ale stane se, že objeví–li se kupec s nejvyšší nabídkou, tak prodej zastaví.
Během posledních dvou zasedání zastupitelstva to přesně tak předvedli hned dvakrát, a to u bývalé ubytovny číslo popisné 39 v novoborské čtvrti Arnultovice a u zadního traktu budovy číslo popisné 262 v Egermannově ulici.
Na žádost občanů o koupi nemovitostí vyhlásilo město záměr domy prodat obálkovou metodou. Následovalo doručování obálek s nabídkami od zájemců. Vše postupovala podle zákona. Úředníci obdrželi obálky s nabídkami na každou z nemovitostí od dvou zájemců. Ve stanovený termín obálky otevřeli a vyhodnotili nabídky. Nejlepší nabídku pak předali radě města a ta prodej nemovitostí zastupitelům doporučila.
Zastupitelé pak na svých zasedáních o tomto prodeji hlasovali, ale ani v jednom z uvedených případů nakonec prodej neposvětili. Ani to není nezákonné a zastupitelé ani nemusí vysvětlovat proč tak učinili.
Nutno však říci, že ani v jednom případě nejlepší nabídku nepředložil původní žadatel o odkoupení nemovitosti, což je podle slov žadatele, který nabídl nejvíce peněz za budovu v Egermannově ulici, pravým důvodem toho, proč zastupitelé prodej neodsouhlasili.
„Je to rozhodně podivné chování. Když už jednou vyhlásíme záměr něco prodat, tak bychom prodej měli dotáhnout do konce,“ říká místostarosta města Jindřich Mareš. „Přirovnal bych to k tomu, když přijdou snoubenci na radnici a před oddávajícím řeknou ne. Je to ostuda a lidé si o naší neschopnosti rozhodovat už začínají povídat,“ dodává.
Jedním ze zastupitelů, který v případě prodeje ubytovny v Arnultovicích byl proti a v druhém případě se zdržel hlasování byl Ladislav Džavík.
„Mohu jen obecně říci, že nejsem pro to, aby se město zbavovalo za každou cenu svého majetku. Nevidím nic špatného na tom, když vyhlásíme záměr majetek prodat a pak prodej z různých důvodů zastavíme. I to je v pravomoci zastupitelstva,“ řekl Ladislav Džavík a dodal: „Jak budeme dále postupovat v těchto prodejích říci neumím. Nejspíše se prodej úplně zastaví a v budoucnu ho v případě zájmu opět obnovíme.“
Aby ale město neporušilo zákon, musí stanovit prodejní cenu obou domů minimálně takovou, jaké byly nejvyšší nabídky.

Autor: Petr Jeník

6.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Skalice - Rovensko 3:1 (2:0).

Skalice potvrdila první místo

Sněmovna. Ilustrační foto.

ANKETA: Zrušili byste imunitu poslanců?

Nechci vládnout s bývalým agentem StB a podvodníkem. Svoboda rezignoval

Liberec - Volby v Libereckém kraji přišly o výraznou osobnost. Druhého místa na kandidátce KDU-ČSL se v úterý vzdal Kamil Jan Svoboda. Zároveň rezignoval na funkce předsedy městského výboru KDU-ČSL v Liberci a člena Krajského výboru KDU-ČSL v Libereckém kraji.

Českolipský divadelní podzim skončil opět premiérou

Česká Lípa - Výzev se českolipský Divadelní klub Jirásek nebojí.

Dubá bude vlastnit opravenou silnici

Dubá – Silnice I/9 protínající Dubou bude nově patřit městu a kraji. Stane se tak po opravách, které začaly minulý týden.

Doksy vyhrály už pátý zápas v krajském přeboru po sobě

Doksy - Tým Michaela Šimka poskočil v tabulce na solidní čtvrtou příčku

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení