V evidenci Úřadu práce v České Lípě tak ke konci června bylo 6 507 nezaměstnaných a míra nezaměstnanosti se snížila na 11,6%.
„Pozitivně se také zvýšil počet volných pracovních míst až na 567, takže na jedno pracovní místo připadá necelých dvanáct osob,“ komentuje vývoj tisková mluvčí Úřadu práce v České Lípě Marcela Ottová.

Nejvíce pracovních příležitostí v profesi šička nabízí firma Johnson Controls Automobilové součástky ve svých závodech v České Lípě a ve Stráži pod Ralskem. „Nabídka volných míst zahrnuje různé profese, volná pracovní místa nabízejí například služby, stavebnictví, sezónní práce v lese, ale místa jsou i pro řidiče, lakýrníky, sklofoukače nebo pracovníky v bezpečnostních službách,“ informuje mluvčí.

V Libereckém kraji míra nezaměstnanosti v červnu také poklesla, a to na 10,3 %. Rovněž v rámci celé ČR se nezaměstnanost snížila na 8,5 %. „Českolipsko sice nadále nezaměstnaností překračuje průměr, ale pozitivní trend poklesu počtu osob bez práce trvá již od začátku roku 2010,“ dodává Marcela Ottová.