VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nezaměstnanost znovu roste

Českolipsko - Nezaměstnanost se v okrese Česká Lípa v první polovině roku 2010 vyvíjela příznivě, na konci července ale došlo k mírnému nárůstu.

12.8.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: archiv VLP

„Míra nezaměstnanosti poprvé po šesti měsících vzrostla na 11,8% a je stále nejvyšší v Libereckém kraji. Na Českolipsku bylo na konci července 6 545 nezaměstnaných,“ informuje tisková mluvčí Úřadu práce v České Lípě Marcela Ottová.

Navíc se snížil počet volných pracovních míst, kterých ve stejném období úřad práce nabízel 506. „Na jedno pracovní místo připadne 12,6 uchazečů o zaměstnání,“ popisuje současný stav nabídky pracovních míst tisková mluvčí.

Vývoj nezaměstnanosti v nejbližším období lze odhadovat spíše nepříznivý. „Již v září očekáváme zvýšení počtu nezaměstnaných, protože v tomto období vstupují na trh práce tradičně absolventi,“ informuje.

O desetinu procentního bodu na 10,4 procenta vzrostla v červenci nezaměstnanost celém v Libereckém kraji. Nezaměstnanost v Česku stoupla výrazněji - o 0,2 procentního bodu na 8,7 procenta. Hlavním důvodem nárůstu v Libereckém kraji byl příliv absolventů a pedagogických pracovníků, méně se o prázdninách tradičně umisťují ženy.

Před rokem v kraji hledalo práci 24.216 lidí, přesto byla míra nezaměstnanosti vyšší než letos - 10,6 procenta. "Důvodem disproporce je nárůst ekonomicky aktivních lidí, z nichž se míra počítá," vysvětlil analytik úřadu práce v Liberci Ladislav Dvořák.

Nezaměstnaných podle něj přibylo ve všech okresech kraje, ohlášeno bylo také další hromadné propouštění - pětadvaceti zaměstnanců jednoho z podniků Technolenu na Semilsku.

"Z hlediska pracovních míst byl červencový vývoj příznivý, volných míst přibylo, i když jen mírně," poznamenal Dvořák. Na konci měsíce bylo v nabídce 1540 volných míst, o 33 více než v červnu. Na jedno volné místo připadalo 16,1 uchazeče. "Nejhorší je situace na Jablonecku, kde na jedno volné místo připadá bezmála 34 nezaměstnaných, na Semilsku téměř 25," doplnil krajský analytik. Přibývá podle něj volných míst u dodavatelů autosoučástí, což nasvědčuje dalšímu ekonomickému oživení.

12.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji. 

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Česká Lípa - K Mezinárodnímu dni archeologie si v českolipském Vlastivědném muzeu a galerii na sobotu připravili pestrý program, který obsáhne takřka celé historické centrum města.

Kam za sportem na Českolipsku

Českolipsko - Pozvánky na sportovní víkend u nás na okrese.

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení