Ačkoliv se to na míře nezaměstnanosti neprojevilo, Úřad práce v České Lípě evidoval na konci září o 26 uchazečů více než v srpnu. Naopak ubylo nabízených volných pracovních míst, úřad práce nabízel 2 304 pozic, o 35 méně.

než před měsícem. Na jedno volné místo nyní připadá 0,8 uchazeče. V celém Libereckém kraji se nezaměstnanost pohybuje těsně nad třemi procenty. V celé republice pak klesla na 3 %.

„Ekonomice se daří a zaměstnavatelé přijímají další zaměstnance. Jen v předchozím měsíci nastoupilo do nového zaměstnání téměř 33 300 uchazečů. Zájem ze strany firem je především o technické profese nejen na dělnických, ale i vyšších pozicích,“ uvedla generální ředitelka ÚP ČR Kateřina Sadílková.

V uplynulém měsíci došlo podle Sadílkové k dalšímu oživení pracovního trhu. Skončily dovolené a firmy opět rozjely naplno výrobu. Nadále pokračují sezonní práce a zároveň ještě doznívá turistická sezóna. „V následujících měsících by mohla nezaměstnanost ještě mírně klesnout nebo stagnovat,“ dodává ředitelka ÚP.