Hráči badmintonu a basketbalu budou mít k dispozici více krytých míst, kde mohou svůj sport provozovat.

V minulosti se již rozšířilo spektrum služeb v nové hale u Kauflandu, když přibyla možnost pronajmout si stoly na ping-pong. Vybavení je přitom součástí areálu již od samého počátku.

„Kromě klubů to nikdo nevyužíval. Ty to navíc využívali spíše namátkově. Dali jsme tedy tuhle možnosti i veřejnosti, což se setkalo s kladným přijetím. Podobně bychom chtěli rozšířit i další aktivitu, kterou zvládá téměř každý, a tou je badminton," říká Pavel Císař, ředitel organizace Sport Česká Lípa.

V obou krytých halách tak bude od 15. dubna možnost pronájmu hřiště na badminton za cenu 200 korun za hodinu, včetně šatny se sprchou. Hráči, kterým chybí potřebné vybavení si jej budou moci za drobný poplatek zapůjčit.

Do takzvané staré haly organizace zakoupí nové konstrukce košů na basketbal, vychází tak vstříc českolipskému basketbalovému klubu, aby mohl trénovat, i když je nová hala plná. „V současnosti jsou koše jen z boku hřiště, to klubu neumožňuje kvalitní přípravu, byť by si ji zasloužil," dodává Pavel Císař.