Otevřeno bude každé úterý a čtvrtek od 9:00 do 12:00 hodin, ve středu a sobotu od 13:00 do 17:00 hodin. Cílem projektu je udržení a posílení rodinných vazeb odsouzených, což je jedním z předpokladů pro úspěšné začlenění osob po propuštění z výkonu trestu zpět do společnosti.

Doba pandemie ukázala zvýšenou potřebu on-line komunikace ve vězeňství. Z důvodu zákazu osobních návštěv odsouzených přešla Vězeňská služba na skypové hovory odsouzených s jejich blízkými. Mnoho rodin však nemá potřebné vybavení či znalosti, aby se mohly se svým blízkým spojit samy. Právě pro ně jsou tady kontaktní místa, s potřebným vybavením, kde jim školení pracovníci pomohou hovor uskutečnit.

Parkoviště. Ilustrační foto.
Řidiči pozor. Parkování u restaurace na Střelnici je časově omezené

Kontaktní místa se také ukázala jako vhodná i pro lidi, kteří např. z důvodu nemoci, věku či z finančních důvodů, nemohou jezdit na osobní návštěvy ani při příznivé epidemiologické situaci.

„Někteří vězni své rodiny prakticky nevidí. Jejich příbuzní buď nemají prostředky na cestu, nebo počítač a internetové připojení, aby uskutečnili hovor sami. Právě pro tyto rodiny a nejen pro ně jsou zde kontaktní místa, kde je zajištěno potřebné zázemí a podpora našich pracovníků,“ sdělila předsedkyně Asociace organizací v oblasti vězeňství Jana Smiggels Kavková.