Dvě stě tisíc korun dostane od města Tělovýchovná jednota Jiskra Nový Bor. Shodli se na tom novoborští zastupitelé. Zároveň ale připustili, že toto řešení není systémové a je třeba hledat způsob podpory sportu na příští desetiletí.

Za poslední měsíce se v TJ odehrály zásadní personální změny. V křesle předsedy sedí nyní Jan Vojta. A právě tyto změny postupně obnovují důvěru a zlepšují vztahy mezi jednotou a zastupiteli. Nicméně podle slov místostarosty Stanislava Valdman je TJ v prekérní finanční situaci.

„Snažíme se prodávat majetek, ale z dlouhodobého hlediska to neřeší problém fungování sportu pro sedm set lidí,“ shrnul Jan Vojta.

Neshody jsou minulostí

Jiskře hrozí insolvence, naše dotace pomůže překonat čas, než prodají pozemky,“ řekl starosta Jindřich Mareš. Rozdělování městských dotací komentoval Otakar Válek: „Jsme vůči sportu nespravedliví. Rozdíl mezi podporou kultury a sportu je velký.“

Jak vidno z vyjádření, neshody mezi bývalým vedením TJ a představiteli města utichají. To také potvrdili zastupitelé, kteří současné představitele jednoty považují za záruku diplomatičtějších jednání. „Nové vedení peníze nepromrhá,“ dal se slyšet Petr Kaplánek.

Že se ale jednota bude mít co ohánět, ví i Jan Vojta. „Příští rok budeme mít nižší mzdové náklady,“ ujistil. Zároveň budou hledat takový model financování, aby tělovýchovná jednota mohla ke spokojenosti sportovců fungovat i v dalších letech.