Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Noví ředitelé: Letní prázdniny pro nás byly hlavně pracovní

Česká Lípa - Šest nových ředitelů a ředitelek školských zařízení v České Lípě, kteří do svých funkcí nastoupili 1. srpna, odpovídalo na otázky Deníku.

2.9.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Jelínek

Židle se na začátku ledna 2012 začaly třást nad celkem 16 řediteli školských zařízení v České Lípě, jejichž zřizovatelem je město. Všichni ve funkcích byli déle než šest let. A novela školského zákona dává v tomto případě zřizovateli právo vyhlásit konkurz na nového ředitele.

Této možnosti představitelé radnice využili beze zbytku. V suchu tak zůstali jen stávající ředitelé ZŠ Pátova, Dr.M.Tyrše a Samostatné jídelny Špičák, kteří jsou ve funkci kratší dobu.

Z výběrových řízení nakonec vzešla pouze šestice nových ředitelů. Na ostatních školách zůstali v čele i na příštích šest let stejní ředitelé jako dosud. Nová šestka usedla do křesel již 1. srpna, v pondělí je čeká jejich první školní den na novém postu.

Všem jsme položili čtyři stejné otázky, jejich odpovědi si můžete přečíst. Kompletní rozhovor najdete na www.ceskolipsky.denik.cz

1. Co nového čeká vaše žáky od září?

2. Kam by se měla škola ubírat do budoucna?

3. Co jste dělal/a o prázdninách?

4. Jak bude vypadat váš první školní den?

KAREL MINAŘÍK, ZŠ PARTYZÁNSKÁ.KAREL MINAŘÍK, ZŠ PARTYZÁNSKÁ

1. Změnit školu hned od základů úplně nejde. Na žáky ale čekají od září nové kroužky, škola se také proměňuje po estetické stránce, máme například nové vybavení.

2. Prioritním cílem je pro mě kvalita vzdělání. Chci, aby škola fungovala jako jednolitý organismus, aby poskytovala svým žákům vše, co potřebují. Aby se tak mohli co nejlépe připravit na budoucí další studium.

3. První měsíc prázdnin jsem čekal na to, až školu převezmu. A v srpnu se tak konečně stalo. Samozřejmě jsem se snažil také trochu relaxovat.

4. Chci se se žáky setkat ještě před školou a teprve společně s nimi vejít do dveří. Samozřejmě se žákům představím, přivítám zejména prvňáčky. Ti podle mě udělají v pondělí daleko větší krok než já.

JANA TIMOVÁ, MŠ ŠPIČÁK

JANA TIMOVÁ, MŠ ŠPIČÁK.1. Na děti už čekají odpočinuté a natěšené paní učitelky, slavnostně nazdobené třídy, upravené a čerstvě posekané zahrady s barevnými hracími prvky. Těšíme se na pokračující spolupráci s dětským sborem pod vedením Petra Nováka, měla by také pokračovat výuka anglického jazyka

2. Chceme dětem „otevírat vrátka do života". Cílem do budoucna je ještě více rodiče „vtáhnout" do dění mateřské školy, např. nabídkami společných činností s jejich dětmi. Podporovat hrdost na místo, kde spolu bydlíme a žijeme. Koncepce školy staví na filozofií škol podporujících zdraví, na zásadách a principech projektu Zdravá mateřská škola, který koresponduje s projektem Zdravé město.

3. Naše mateřská školka má nepřetržitý letní provoz, který musel být zajištěn. Probíhaly také opravy a malování. Současně jsem se seznamovala s novou pracovní pozicí, započala příprava na nový školní rok – návrh rozpočtu, přijímání dětí, školní vzdělávací program… Byla jsem ráda, že jsem si mohla na chvíli odpočinout a nabrat síly v jižních Čechách a u moře.

4. První školní den je vždy trochu jiný, slavnostní, plný očekávání. Já se už těším na děti, které se vrátí po prázdninách, stejně jako na „nováčky". Takže určitě se na ně přijdu podívat, pozdravit je a přivítat se s nimi.

JAN POLICER, ZŠ A MŠ JIŽNÍ

JAN POLICER, ZŠ A MŠ JIŽNÍ.1. Od 1. září čeká na naše žáky příjemné školní prostředí. Od letošního školního roku nebudou mít žáci na prvním stupni odpolední vyučování, což přivítají zvláště dojíždějící. Učebny jsou nově vymalované, vybavené novým školním nábytkem a interaktivní technikou. Žáci 1. až 6. tříd mají možnost navštěvovat školní družinu a školní klubík. Činnost školní družiny je od půl sedmé od rána do pěti hodin odpoledne a rodiče tak nemusí mít obavy o bezpečí dětí v odpoledních hodinách. Našim žákům nabídneme šachový, taneční, jazykový, výtvarný, keramický a sportovní kroužek. Podle zájmu plánujeme otevření kroužku florbalu a včelařství.

2. Budu vycházet ze zkušeností získaných na této škole v předchozích letech. Stále je co zlepšovat, ale vím, že materiálně-technické podmínky, metody a způsoby vzdělávání, kvalitní pedagogický sbor i vedení školy, nejsou cíl, ale prostředek a nástroj k poslání školy. Mou snahou proto bude, aby získávání základního vzdělávání probíhalo v harmonickém prostředí, kde každý žák vnímá školu jako místo spravedlivé a bezpečné. Chtěl bych, aby školní prostředí na ZŠ Jižní bylo utvářeno vzájemnou úctou a respektem, kde může každý prožít úspěch. Tyto úkoly pokládám za mimořádně důležité a rozhodující pro rozvoj dovedností žáků, ale i vztahu k plnění povinností a osvojení si morálních hodnot.

3. Prázdniny byly krásné a vlastivědné. Společně s manželkou a našimi třemi dětmi jsme projížděli a objevovali krásná místa Vysočiny, jižních a východních Čech. Od Litomyšle a Svitav, přes Telč, Jindřichův Hradec až po Třeboň, Hlubokou nebo Tábor. Samozřejmě jsem o prázdninách byl i ve škole, kde jsme ukončovali loňský školní rok a připravovali vše pro rok nový.

4. První den školy je především slavnost pro naše nejmenší – prvňáčky. A také jejich rodiče. Věnovat se jim bude hlavně třídní učitelka 1. A Mgr. Marcela Hovorková a paní vychovatelky školní družiny. Přivítat je přijde i pan místostarosta Mgr. Tomáš Vlček. Já budu zahajovat školní rok spolu se svou novou třídou 6. A, na kterou se velmi těším a věřím, že si s ní budu rozumět stejně jako s žáky loňské 9. A, kterou jsem po letech ze svých ochranných třídnických křídel propustil do středoškolského života.

MAREK KUČERA, ZUŠ.MAREK KUČERA, ZUŠ

1. Žáci se mohou těšit na návrat osvědčených akcí typu „Pochod za houslovým klíčem" a „Koncert populární hudby". Samozřejmě budou pokračovat stávající akce, které se osvědčily. Máme také připravenu jednu novou hudební (z důvodu utajení nespecifikuji :-)) soutěž.

2. Moje vize do budoucna je, že všichni učitelé i žáci budou v ZUŠ na jedné lodi. Škola by měla být ve městě více vidět a maximálně spolupracovat s místním základními školami, kulturními organizacemi a okolními ZUŠ. Prioritou je poskytnout žákům kvalitní výuku, radost z umění a zároveň všechny zapojit do různých akcí i mimo vyučování.

3. V první polovině prázdnin jsem se věnoval své rodině a v druhé jsem se věnoval ZUŠ Česká Lípa :-)

4. Od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 budeme k dispozici žákům pro domluvu rozvrhů a případných změn.

MIROSLAVA NETOLICKÁ, DDM LIBERTIN.MIROSLAVA NETOLICKÁ, DDM LIBERTIN

1. Po reorganizaci v Libertinu by měl každému externistovi, který u nás je, pomáhat s vedením kroužku pedagogický pracovník. Mělo by se tak pracovat kvalitněji. Také bychom chtěli mít nové kroužky, například historický, včelařský, myslivecký. Ty by měly dětem nabídnout to, co nemůže škola. Kroužky by také měly být napojené na praxi.

2. Libertin by se měl stát centrem zájmového vzdělávání. Kroužky by měli vést opravdoví odborníci. Chtěli bychom ke spolupráci oslovit také školy a další organizace jako jsou skauti nebo městská knihovnai. Chceme prohloubit zájem dětí o to, co se kolem nich děje. Také bychom chtěli Libertin propojit s rodiči, aby věděli, co všechno jejich děti u nás dělají. Budeme proto pořádat různé akademie nebo dny otevřených dveří.

3. V červenci jsem skončila s prací v českolipském muzeu a srpnu jsem nastoupila do Libertinu. Na dovolenou příliš času nebylo.

4. V pondělí a v úterý 3. a 4. září pořádáme v Libertinu Den otevřených dveří. Příchozí budeme po budově provádět jako kasteláni.

ŠÁRKA MALÁ, MŠ ŠIKULKA.ŠÁRKA MALÁ, MŠ ŠIKULKA

1. Nakoupili jsme dětem nové postýlky, vyrábíme jim také nová loga tříd podle jejich názvů Srdíčko, Sluníčko, Kytička a Čtyřlístek. Připravujeme také nové webové stránky, hotové by měly být v polovině září. Máme také nové motto: MŠ Šikulka – školka radosti, tepla, štěstí a přátelství.

2. Do budoucna chci stavět na věcech, které ve školce jsou už nyní. A tím je především výborný pedagogický sbor nebo pěvecký kroužek. Chci také pracovat na celkovém školním vzdělávacím programu. I do budoucna chci zachovat rozdělení jednotlivých tříd podle věku našich dětí.

3. Přes prázdniny jsem především pracovala, ale v červenci jsem vyjela na takovou cyklodovolenou.

4. V září k nám přijde celkem 25 nových dětí. Samozřejmě se s nimi půjdu pozdravit. Ale myslím, že pro mě první školní den nebude tolik nový, jako pro ně.

Autor: Kristýna Brožová

2.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Policie. Ilustrační foto.

Případ uniklého formaldehydu řeší policie

Marek Pieter (SLK)

Euro není otázka, jestli ano nebo ne, ale kdy, řekl Marek Pieter

Naši prvňáci ze ZŠ K. H. Máchy Doksy

Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z Českolipska.

ANKETA: Měla by být prostituce legalizována?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měla by se rozšířit jaderná elektrárna v Temelíně?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Vyrábějí vlaky pro Rakousko. V České Lípě vznikne až tři sta jednotek vlaků

Česká Lípa – První dva vozy opustily továrnu v těchto dnech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení