Řadu měsíců kolují po Novém Boru informace o tom, že místní poliklinika je na prodej.

„Budou ji kupovat Rusové nebo Vietnamci,“ říkají si lidé zaručeně ověřené informace, které známá jejich známé zaslechla dokonce od samotného spolumajitele budovy doktora Miroslava Coufala. „Říkal to, tak to musí být pravda,“ mají lidé ve svých hovorech jasno.
Kdo však Miroslava Coufala zná jen o trochu lépe, ví, že ne vše, co řekne, je myšlené vážně.

Svým svérázným humorem, kdy několika lidem skutečně řekl, že polikliniku prodává a že z ní brzy bude herna a tržiště, však tentokrát trochu přestřelil, což uznává i on sám.

„Asi nebyl úplně dobrý nápad tohle lidem říkat, což jsem pochopil ve chvíli, kdy mi v ordinaci brečela jedna starší dáma a prosila mě, abych tu zůstal ještě alespoň než umře,“ sdělil Miroslav Coufal.

„Někdy si ale prostě nemůžu pomoci a podobné věci říkám. Jsem úplně zděšený, když kolem sebe pozoruji, jak se lidé vyžívají v drbech, vyprávějí si o seriálech a místo, aby se zajímali o skutečné problémy, které okolo sebe mají, tak je raději zajímá, kdo se s kým rozvedl a jaké skandální oblečení měla nějaká rádobycelebrita na večírku,“ pokračuje.
„Když to vše pozoruji, tak si prostě občas rád přidám svůj díl do této absurdní skládačky drbů a pomluv,“ dodává s tím, že úplně stejný pohled na věc má i druhý spolumajitel polikliniky Oldřich Jelínek.

Těchto řečí se chytli dokonce i soukromí lékaři, kteří svou praxi provozují právě v budově polikliniky a společně sepsali dopis, ve kterém majitele objektu žádají, aby s nimi počítali jako s jedním ze zájemců o koupi.

Se zaručenou informací o prodeji budovy vietnamským trhovcům dokonce někteří lékaři přišli podle Miroslava Coufala na radnici i k hejtmanovi Libereckého kraje, aby jim město či kraj pomohly se sháněním nových prostor, ve kterých by zdravotnictví v Novém Boru zachránili. „Nemyslím si, že tomu ti lékaři skutečně věřili. Jen chtěli využít situace. K drbům si přidali ještě to své a na základě nich chtěli získat něco za nic,“ říká Miroslav Coufal a znovu ujišťuje: „Poliklinika není na prodej. Alespoň ne v nejbližší době.“

Zveřejněním nabídky v realitní kanceláři podle něj pouze zjišťovali tržní hodnotu budovy a hledali případného investora, který by do polikliniky investoval.

„Kdyby k prodeji jednoho dne skutečně došlo, rozhodně se přikloníme k tomu, aby nový majitel v budově i nadále provozoval zdravotnickou činnost,“ ubezpečuje.

Investora hledala poliklinika proto, že by zde její majitelé rádi rozšířili prostory a když jim město neodsouhlasilo prodej budovy naproti přes ulici, musí hledat náhradní řešení.

Tím by mohl být právě investor, s jehož finanční pomocí by se poliklinika mohla rozšířit i na pozemku, který k ní patří.

„Nedostáváme peníze od města, kraje ani od státu. Rozšíření prostor a tím i zlepšení zdravotnické péče ve městě si ale peníze prostě žádá,“ dodal Miroslav Coufal na závěr.