VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Novoborské rodiny pociťují nedostatek míst ve školkách

Nový Bor – Podporovat rodiny s dětmi se rozhodlo vedení Nového Boru. Stále tu totiž chybějí místa pro děti v mateřských školkách. Zastupitelé proto dali zelenou pokračování rekonstrukce dvou podlaží objektu bývalého domova mládeže v Kalinově ulici.

31.3.2011 9
SDÍLEJ:

Ilustračni fotoFoto: DENIK/Libor Plíhal

Ačkoliv město otevřelo v posledních letech několik detašovaných pracovišť městské MŠ Klíček, její kapacita stále neodpovídá požadavkům na umístění dětí do předškolního zařízení. Nový Bor proto musí investovat cca 8 milionů korun do druhé etapy rekonstrukce budovy v Kalinově ulici.

„Projekt na rekonstrukci objektu pro potřeby předškolního zařízení zpracoval ateliér HBV s. r. o. Česká Lípa. Část objektu bývalé jídelny domova mládeže již byla pro potřeby školky zrekonstruovaná a loni v říjnu bylo v přízemí budovy otevřeno další oddělení mateřinky,“ připomněl Miroslav Jeništa, vedoucí odboru rozvoje města.

„Loni na podzim byla v prvním podzemním podlaží zprovozněna nová plynová kotelna, jsou zde nové elektroinstalace, rozvody vody, kanalizace, plynu i topení. Kromě toho byla zrekonstruovaná kanalizační přípojka a nainstalovaný nový lapač vzduchu z kuchyně,“ upozornil Milan Geby, investiční technik z odboru rozvoje města.

Kuchyň stačí pro všechny

Kompletní obnovy a nového vybavení včetně všech rozvodů i vzduchové jednotky se dočkala také kuchyně. Její kapacita bude postačující i pro malé strávníky ze dvou nově vzniklých oddělení MŠ.

„Při schvalování rozpočtu na rok 2011 město s touto investicí ve výši osm milionů korun nepočítalo, poněvadž na ni nestačily příjmy. Proto musíme na rekonstrukci využít externí zdroje financování. Dotační tituly nejsou na tyto investiční akce vypisovány, a tak připadá v úvahu jen úvěr,“ upřesnil způsob financování stavby Jiří Anděl, vedoucí finančního odboru MěÚ v Novém Boru.

Město už v minulém volebním období žádalo o peníze na rekonstrukci, ale marně. V souvislosti s rozšiřováním výroby v Crystalexu na novoborskou radnici stále přicházejí žádosti o umístění dětí do mateřinek, kapacita stávajících tříd nestačí. Proto musí zastupitelé zvažovat, jaké řešení bude nejschůdnější.

Připomeňme, že v Novém Boru je kromě mateřské školy Klíček, která má několik detašovaných pracovišť také mateřské centrum Koblížek, které disponuje prostorami pro děti už od jednoho roku.

Autor: Eva Vlastníková

31.3.2011 VSTUP DO DISKUSE 9
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji. 

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Česká Lípa - K Mezinárodnímu dni archeologie si v českolipském Vlastivědném muzeu a galerii na sobotu připravili pestrý program, který obsáhne takřka celé historické centrum města.

Kam za sportem na Českolipsku

Českolipsko - Pozvánky na sportovní víkend u nás na okrese.

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení