„Hledáme strojníky, operátory do výroby a skladníky na jedno i vícesměnný provoz,“ potvrdil personální šéf Pavel Brzák. Kromě toho jsou v nabídce volných míst specializované profese jako elektromechanik, provozní zámečník, nástrojař – soustružník nebo obsluha tavicích pecí.

Podle Brzáka je náborový příspěvek vypsaný jen na vybraná pracovní místa. „Zaměstnanec, který na danou pozici nastoupí, obdrží po konci zkušební doby 30% náborového příspěvku. Zbývající část dostane za další tři měsíce při podpisu prodloužení smlouvy,“ vysvětlil personální ředitel.

Odměnu mohou dostat rovněž zaměstnanci, kteří na volné pozice doporučí nové kolegy.

Jak zdůraznil generální ředitel Tomáš Januš, sklářský podnik prošel v posledních letech velkou proměnou a nabízí silné zázemí. „Získali jsme dlouhodobé zakázky a linky na automatickou výrobu skla jedou na plný výkon, proto potřebujeme doplnit stav zejména obslužného personálu,“ uvedl Januš.

Nové zaměstnance shání sklářská společnost i na oddělení dekorování skla. Během loňského léta přesunula ze závodu v Karolince do Nového Boru dvě technologie zušlechťování skla: poloautomatické broušení a unikátní techniku nazývanou „pantograf“, která vytváří dekory na skle leptáním. „Tento druh dekorování se v Novém Boru nikdy nepoužíval. Velice záleží na přesném dodržení postupu, ale pracovníci musí také získat určitou zručnost,“ poznamenal Januš.

Crystalex CZ Nový Bor je největší domácí výrobce nápojového skla. Jeho produkci dominují odlivky, kalíšky, doplňkový sortiment stolního skla pro domácnosti či hotely. Patří v tomto oboru i mezi přední světové výrobce. Kromě hladkého provedení skla nabízí své výrobky v řadě dekorací.

„Firma má laťku kvality nastavenou opravdu vysoko, což v kombinaci se strojovou produkcí, která snižuje náklady na výrobu, zákazníkům umožňuje nakoupit si kvalitní sklo za velice příznivé ceny,“ chválila nedávno Crystalex náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Květa Vinklátová.