Od pondělí 4. května dostanou všechny maminky pojištěné u VZP dárek. Už během prvního dne předala Zuzana Dvořáková, ředitelka odboru služeb klientům liberecké VZP (na snímku) sedmi maminkám dárek – publikaci Dětský lékař, na jejímž vydání se pojišťovna podílela. V českolipské nemocnici se během prvních májových dní narodilo devět dětí, z toho dvoje dvojčátka.

VZP předpokládá, že během Měsíce matek si z porodnic v Libereckém kraji odnese publikaci na čtyři sta maminek. „Vážíme si maminek, zejména těch, které si na své děti udělají čas a věnují se jim, hrají si s nimi. Odměnu jim však nedávají jen jejich děti, ale i zdravotní pojišťovna, která je provází na této náročné cestě,“ uvedl ředitel Krajské pobočky VZP Jiří Benedikt.

Pracovníci liberecké pobočky VZP vždy v pondělí a ve čtvrtek zavítají do gynekologicko–porodnických oddělení nemocnic v České Lípě, Jablonci n. N., Jilemnici, Liberci a Turnově. „Celá akce nás vyjde přibližně na půl milionu korun. Jelikož v Libereckém kraji máme nejvíce pojištěnců z celé České republiky, chceme, aby naši klienti cítili, že se o ně staráme,“ upřesnil Stanislav Štětina, specialista marketingu a komunikace krajské pobočky VZP.

Dětí na Českolipsku přibývá. Během loňského roku 2008 se v Nemocnici s poliklinikou Česká Lípa narodilo 1186 dětí. Hranice tisíce porodů byla v NsP mnoho posledních let nedosažitelná.