Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Novou halu dostanou sportovci příští rok

Česká Lípa – Víceúčelovou sportovní halu slibuje vedení českolipské radnice už od roku 2002. Tehdy zastupitelé rozhodli, že nejprve postaví halu tenisovou s využitím pro tento jediný sport.

17.2.2010 4
SDÍLEJ:

Víceúčelové kryté sportoviště v České Lípě bude postavené za rok.Foto: MěÚ Česká Lípa

Povrch pro tenis vylučuje využití pro další sporty, tak tehdy věc vysvětlili. A tak další sportovci trénovali v tělocvičnách a ti nejlepší jezdili hrát své zápasy jinam, protože hala Lokomotivy nevyhovuje požadavkům pro vyšší soutěže. V minulých letech se některé úspěšné oddíly dokonce vzdaly postupu do vyšších soutěží. Byly to dorostenky basketbalistky či házenkáři Lokomotivy.

„V České Lípě chybí sportovní hala. A financovat cestování za domácími zápasy nechceme. Pokud by tu byla hala, tak bychom určitě šli nahoru…“ takové argumenty zaznívají už několik let. Florbalisté hrají 1. ligu v Novém Boru.

Českolipské publikum už neuvidí skvělý tým českolipských basketbalistů, který dosáhl na juniorskou extraligu a rozhodně se v ní neztrácí. „Je to v podstatě vyrovnání toho, co dokázala parta okolo Luboše Bartoně (nyní působí v Barceloně – pozn. red.), což už je nějakých dvanáct nebo třináct let. Tehdejší tým také hrál v extralize na úrovni desátého až dvanáctého místa,“ řekl trenér Kamil Loněk.

Ptáme se místostarosty Jana Stejskala

Záměr postavit víceúčelovou halu ustoupil v roce 2002 hale tenisové. Jak se nyní s odstupem let díváte na toto rozhodnutí?
Tenisová hala byla lacinější a dostali jsme na ni dvacetimilionovou dotaci. Nehraje se tam jen tenis, jsou tam další sporty – spinning, aerobic a podobně. Brzdou byla také nedořešená stavba nového divadla, až před rokem jsme rozhodli o změně pravidel o použití finančních prostředků v investičním fondu. Bylo to kolektivní rozhodnutí. My jsme víceúčelovou halu chtěli a umožnil nám to až prodej akcií ČLT.

Než ale vyroste sportovní hala, budou junioři ve starší kategorii a ani není jisté, zda tu bude trénovat úspěšný Kamil Loněk. Stavba víceúčelové haly u Kauflandu měla začít vloni na podzim. Zatím ale zůstává stále jen na papíře. Zeptali jsme se místostarosty Jana Stejskala, co způsobilo zdržení.

„Původně měla výběrové řízení na dodavatele stavby zajišťovat externí firma. V nabídkách ale byly velké rozdíly v cenách, a tak jsme se rozhodli, že výběrové řízení zajistí úředníci,“ vysvětlil místostarosta.

Dodavatele vyberou sami

Nyní rada města bude schvalovat podmínky výběrového řízení na dodavatele stavby. „Počítáme s tím, že v dubnu předáme staveniště, samotná stavba by měla trvat asi rok,“ doplnil Jan Stejskal.

Stavba by měla být financována z trvalého investičního fondu s tím, že město zároveň žádá o dotace z regionálního operačního programu NUTS 2 Severovýchod, kde je možné získat podporu až do výše 90 %. Na základě zpracované projektové dokumentace jsou investiční náklady odhadovány na cca 72 mil. Kč, přesnou cenu určí až smlouva s dodavatelem.

Nová hala bude stát jižně od stávajícího sportoviště Lokomotivy. Bude dvoupodlažní, hrací plocha bude mít parametry pro sálový fotbal a házenou s vyznačením hracích ploch pro basketbal, tenis, volejbal a florbal.

Co bude v nové hale:

Pro sportovce:
– šest šaten, umývárny, WC, kabinety tělesné výchovy s vlastním sociálním zařízením, kancelář správce, bufet s prodejem balených potravin, posilovna, nářaďovny a výměníková stanice centrálního vytápění.

Pro diváky:
– v prvním patře je tribuna pro cca 300 sedících diváků včetně sociálního zařízení, místnost hlasatele, strojovna vzduchotechniky, víceúčelový sál se samostatnou šatnou, klubovnou a místností pro trenéry s vlastním sociálním zařízením.

Venku:
– součástí stavby je také 33 parkovacích stání vedle haly a ostatní zpevněné plochy (přístupové chodníky), terénní a sadové úpravy a vybavení interiéru haly (nářadí, nábytek, vybavení hygienickými předměty).

Autor: Eva Vlastníková

17.2.2010 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Policie. Ilustrační foto.

Případ uniklého formaldehydu řeší policie

Marek Pieter (SLK)

Euro není otázka, jestli ano nebo ne, ale kdy, řekl Marek Pieter

Naši prvňáci ze ZŠ K. H. Máchy Doksy

Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z Českolipska.

ANKETA: Měla by být prostituce legalizována?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měla by se rozšířit jaderná elektrárna v Temelíně?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Vyrábějí vlaky pro Rakousko. V České Lípě vznikne až tři sta jednotek vlaků

Česká Lípa – První dva vozy opustily továrnu v těchto dnech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení