„Andělé ani letos do Nového Boru nepřiletí. Město Nový Bor a Kultura Nový Bor po vzájemné dohodě přistoupili ke zrušení zahájení adventu,“ informovala radnice s tím, že důvodem je zhoršující se pandemie covid-19 a s tím související opatření, která není v silách organizátorů zajistit.

V galerii se můžete podívat
na fotky z příletu andělů v roce 2019, kdy se konal zatím naposledy.

Přílet poslů z nebes byl již tradičním lákadlem pro novoborskou veřejnost na počátku adventního období. Naposledy zde andělé slétli ze 40 metrů vysoké věže kostela Nanebevzetí Panny Marie v roce 2019, aby návštěvníkům rozházeli velkou porci štěstí. Tehdy navlékl pomyslná andělská křídla také farář Pavel Morávek z novoborské farnosti Římskokatolické církve, aby požehnal městu i návštěvníkům akce z nebes.

„Neříká se mi snadno, že už druhý rok po sobě přijdeme o jednu z našich nejoblíbenějších akcí. Ale nejsme schopni u tak velkého počtu návštěvníků zkontrolovat, jestli jsou očkovaní nebo mají PCR test, ani aktivně bránit shromažďování a zajistit minimální rozestupy jeden a půl metru, nebo dokonce selektovat děti a dospělé do samostatných sektorů. Advent byl vždy akcí pro všechny, a ne pouze pro vybrané,“ vysvětlil starosta Nového Boru Jaromír Dvořák. „Zároveň v době, kdy se naplno rozjela pátá covidová vlna, nechceme přispívat k nárůstu nemocných a zahlcovat nemocnice. Ve světle všech těchto okolností prosím o pochopení rozhodnutí o zrušení adventu,“ zdůraznil starosta.

Krajští silničáři u Boru finišují s přestavbou mostku
FOTO: Krajští silničáři u Nového Boru finišují s přestavbou mostku

Zkrátit si čekání na Ježíška mohou Novoborští při Vánocích v muzeu, které proběhnou o víkendu 11. a 12. prosince. V průběhu dvoudenního programu mohou návštěvníci Sklářského muzea popustit fantazii ve výtvarných dílnách při výrobě drobných dárků a ozdob, vyzkoušet pískování skla. Děti potěší sobotní pohádka Kde je ten Ježek v podání divadla Krabice Teplice.

Zklidnění v hektickém adventním čase nabídnou nedělní koncerty v kostele Nanebevzetí Panny Marie na náměstí Míru. První z nich se uskuteční již v neděli 28. listopadu. V Novém Boru proběhne rovněž tradiční sbírka ve prospěch čtyřnohých mazlíků. Pamlsky pro zatoulané psy a kočky mohou lidé nosit na podatelnu v budově městského úřadu „A“ na náměstí Míru. Získané dárky poté pracovníci města odvezou do útulku Bona, s nímž má město uzavřenou smlouvu.