Lidé nakoupili dárky k Vánocům nebo se jen pokochali sváteční atmosférou. Jako první v programu vystoupil Kytlický chrámový sbor, jehož zpěv navodil velmi příjemnou atmosféru trhů a sklidil zasloužený potlesk davu. Po půl hodině přišla na řadu aukce sklářských výrobků. Ta měla na trzích premiéru a jejím cílem bylo získat peníze na terapeutické konzultace pro děti a adolescenty v Rodinné poradně.

Místní skláři darovali novoborské organizaci Rodina v centru své úžasné výrobky, které byly vydraženy za 15 tisíc korun. Aukce proběhla venku na rampě Vedlejší koleje a zúčastnilo se jí mnoho zájemců. Výrobky darovali Jiří Pačinek a Pačinek Glass, Emil Kováč, Zdeněk Kunc a Kunc Glass, Šípek team z pozůstalosti Bořka Šípka, Daniela Divišová, Bohdana Vydrová z ateliéru NATĚLO, Armin Janata s Kryštofem Kudláčkem a anonymní dárci. Všem velkorysým dárcům vřele děkujeme!

Po aukci milým slovem nejen o svatém Martinovi zahřál farář Pavel Morávek, který si připravil také prezentaci s obrázky a kvízem pro děti. Na závěr akce přijel očekávaný svatý Martin na bílém koni. Za ním šel velmi početný dav dětí, rodičů a prarodičů v lampionovém průvodu. Průvod odcházel od Vedlejší koleje v půl šesté, prošel Dvořákovou ulicí, poté Smetanovu a Wolkerovou ulicí se vracel zpět na Vedlejší kolej, kde se pomalu rozpustil a lidé šli nakoupit poslední dobroty či rovnou domů.

Celá akce byla ve velmi příjemném usměvavém duchu. Všem moc děkujeme za účast a podporu. Budeme se těšit příští rok 10. 11. 2024.

Tým Rodiny v centru

Podívejte se: Oslavy svatého Martina v České Lípě propršely. Účast byla přesto hojná

Zdroj: Deník/Petra Hámová