Prostřednictvím aukce našel nového majitele rodinný dům se zahradou po 76letém muži. O nemovitost a pozemky o celkové výměře 917 metrů čtverečních se přetahovali čtyři zájemci. Cena během přihazování narostla o téměř milion na konečných 2,5 milionu korun.

O dům byl na stránkách nabidkamajetku.cz zájem již v prvním kole. Nejnižší podání bylo stanoveno na 1 550 000 korun. Všichni účastníci aukce byli aktivní a společně učinili 96 příhozů. Vzájemně se přehazovali ještě hodinu a 33 minut po plánovaném ukončení aukce. „Její vítěz se přitom zapojil až téměř v samém závěru a k zisku nemovitosti mu nakonec stačilo pouhých pět příhozů,“ informoval web ÚZSVM.

Celý objekt i přilehlá kůlna vyžadují kvůli špatnému technickému stavu rekonstrukci. Pozemky jsou neudržované, zarostlé stromy a keři, nacházely se na nich také trámy a částečně i staré vybavení domu. Ke stavbě domu jsou přivedeny inženýrské sítě, objekt je od nich odpojen.

Na zahradu přihodili stokrát

Ještě větší zájem byl o dva pozemky tvořící zahradu v Novém Boru. Aukce přilákala 9 zájemců, kteří o zarostlý pozemek svedli tvrdý boj. Cena se zastavila na částce 1,3 milionu korun.

Pozemky s rozlohou 499 metrů čtverečních ÚZSVM nabyl jako odúmrť po 79letém muži. Na neudržované zahradě porostlé keři rostla také jabloň, třešeň, ořešák a okrasné rostliny. Pozemky byly zčásti oploceny a příjezd k nim je zajištěn po zpevněné komunikaci v majetku města. V územním plánu jsou zařazené v zastavěném území s funkčním využitím bydlení v městských a příměstských rodinných domech.
 
Do aukce se aktivně zapojilo sedm zájemců. Nejnižší podání bylo stanoveno na částce 805 000 korun a nejnižší příhoz na 5 000 korun. „Ještě dvacet minut před plánovaným koncem aukce se přihazovalo velmi zvolna a v době, kdy do stanoveného konce zbývalo pět minut, zaznamenal systém teprve devátý příhoz. Pak se však strhla skutečně tvrdá bitva,“ uvedl úřad.

Zájemci neustálým navyšováním ceny posouvali konec aukce, která skončila až 1 hodinu a 14 minut po původně plánovaném čase. Celkem padlo 103 příhozů a cena se zastavila na částce 1 375 000 korun.

Mohlo by vás zajímat: Vydražil zuboženou kapličku v Novém Boru. Cena vylétla, shání peníze na opravu

Kaplička s dlouhou historií v Novém Boru našla svého nového majitele v aukci. | Video: Ladislava Sdrzallek