Hosté z města sklářů sice dali tři góly, ale pět jich inkasovali, navíc první dva během úvodních sedmi minut.

Admira Praha - Nový Bor 5:3 (2:0)

Začátek zápasu Novému Boru vůbec nesedl. Dvě zaváhání v obraně a domácí už od 7. minuty vedli 2:0. Deset minut před přestávkou vyrovnal Roman Mach a o zasloužené vyrovnání se postaral těsně po obrátce Pavel Hoke, jenž reagoval na výzvu od Lukáše Kubeše, rychlými kroky přešel přes několik domácích hráčů až do šestnáctky Admiry, odkud pohotovou střelou na zadní tyč srovnal na 2:2.

V 61. minutě došlo ke zvláštní situaci v novoborském vápně. Hostující Prieložný zablokoval střelu, míč se od jeho paty odrazil ke gólmanu Blumentrittovi, jenž balón vzal do náručí. Jenže podle hlavního arbitra se jednalo o úmyslnou „malou domů", a proto nařídil nepřímý volný kop. Po jeho rozehrání šli domácí opět do vedení 3:2.

Hosty však tento moment nijak nepoznamenal a nadále hráli aktivně, bohužel krátce nato opět chybovali v rozehrávce a Rybařík trestal na 4:2.

Tím gólové hody nekončily. V 70. minutě se před gólmanem Admiry opět prosadil Hoke, čímž novoborské šance na bod znovu ožily. Trvaly však jen do 87. minuty, kdy domácí údajně z hranice ofsajdu dali pátou branku.

Novoborský trenér Lukáš Plšek po utkání uvedl: „I když jsme si chtěli dát v úvodu utkání pozor na to, abychom zbytečně neinkasovali, tak jsme už v 7. minutě prohrávali o dva góly. Teprve poté jsme se dostali do hry a srovnali, ale otočit skóre se nám nepovedlo, navíc utkání, podle mého názoru hrubě ovlivnili rozhodčí svými chybami. Nestěžuji si, jen konstatuji. Pozitivem je alespoň fakt, že hráči nic nezabalili a tvrdě pracovali až do poslední minuty."

Branky: 2. Kurek, 7. Zahálka, 62. Macek, 65. a 87. Rybařík - 36. Mach, 47. a 70. Hoke. Rozhodčí: Kazda. Diváků: 150.
Nový Bor: Blumentritt - Kubeš, Šimoník, Černý, Stromecký, Mach, Hauer, Hoke, Janů, Broschinský, Prieložný (Devátý, Pekař, Čurgali). Trenéři: Lukáš Plšek, Vladimír Jeníček.

Zbývající výsledky:

Kutná Hora - Suchdol 1:3 (0:1)

Dvůr Králové - Trutnov 2:3 (1:2)

Jaroměř - Jablonec nad Jizerou 0:2 (0:1)

Letohrad - Semily 3:2 (3:1)

Ústí nad Orlicí - Pěnčín/Turnov 2:2 (0:1) pen: 2:4

Výsoké Mýto - Litol 2:1 (0:1)

Olympia - HK Živanice 1:0 (1:0)

close Divize C. zoom_in