V souvislosti s tím by spoluautor výstavy Petr Blažek rád identifikoval dívky, které Jan Palach vyfotil na náměstí poblíž kostela Nanebevzetí Panny Marie. Pomůžete je najít? V případě, že se dívky poznají či někdo pozná je, lze kontaktovat přímo Petra Blažka na jeho facebookovém profilu, popřípadě napsat na e-mail: redakce@novy-bor.cz.

21. srpen 1968 v České Lípě.
FOTO: Tanky rozdrtily Pražské jaro. I na Českolipsku

Zatím se podařilo identifikovat dívku, která je na fotce druhá zleva. Je to Naďa, za svobodna Oulehlová, která dnes žije kousek od Nového Boru Najdeme společně i Vladimíru, Jitku, Janu, Hanu a Mílu?

Zatím se podařilo identifikovat dívku, která je na fotce druhá zleva. Je to Naďa, za svobodna Oulehlová, která dnes žije kousek od Nového Boru  Najdeme společně i Vladimíru, Jitku, Janu, Hanu a Mílu?Zdroj: Jan Palach

Jan Palach fotografie s největší pravděpodobností pořídil při cestě za bratrem Jiřím, který žil v nedalekém Kamenickém Šenově a Jan Palach tam měl dokonce trvalé bydliště. V osobním archivu je uchovával jeho přítel Jan Žižka, kterému adresoval jeden ze svých posledních dopisů.