Cílem dvoudenní akce je vybrat 10 tisíc korun na psychologické konzultace. Školáci proto iniciovali pod vedením učitele tělesné výchovy Jaroslava Hochmuta veřejnou dárcovskou výzvu Zlepšete s námi život dětí!. Aby Lesáci dojeli až do cíle a dosáhli na naplánovanou částku, na každých 100 metrů potřebují vybrat 4 koruny. Široká veřejnost je může podpořit zde.

Maraton začne ve škole v úterý 25. června v 15.30. „Přes noc nás bude veslovat deset, ale přes den se k nám může připojit kdokoliv, kdo bude chtít,“ vyzývá Jaroslav Hochmut. Ukončení veslařské výzvy proběhne ve středu 26. června v 15.30 v rámci Lesácké slavnosti.

Veškeré získané finanční prostředky z výzvy děti předají neziskové společnosti Rodina v centru v Novém Boru. „Využijeme je pro Rodinnou poradnu, která poskytuje odborné poradenství a psychologické konzultace dětem, rodičům nebo celým rodinám. Pomáháme jim zejména překonat těžké období rozpadu rodiny či zvládnout různé závislosti rodinných členů. Čím dál častěji také pomáháme rodinám, v nichž dítě trpí psychickými potížemi jako jsou úzkosti, deprese a sebepoškozování,“ upřesňuje Veronika Chocholoušová z Rodiny v centru.

Mohlo by vás zajímat: V Mimoni radí, jak na domácí péči o blízké. Zvládnete to i bez drahých pomůcek

Sociální služby v Mimoni ukazují jak pečovat o blízké. Pomůže i obyčejné prostěradlo. | Video: Ladislava Sdrzallek