Ředitelka neziskové organizace Rodina v centru, která noborskou oslavu pořádala, Petra Vlčková prozradila: „Dnešní večer je o tom, že vystupují a účastní se ho klienti z nízkoprahové zařízení pro děti a mládež NZDM Vafle, kam chodí děti, které netráví volný čas s rodinou nebo na kroužcích, ale tráví ho v nízkoprahovém klubu.“

Po úvodu přišlo na řadu předtančení předvedené právě klientkami NZDM Vafle. Poté následovala ukázka fotbálkového turnaje rovněž jejich klientů a pak už se tančilo a poslouchala dobrá hudba. Vystoupila totiž kapela Ernest Dančo Band. Nechyběla ani ochutnávka romských specialit, jenž připravily Tereza a Mária Hotvátovy. „Recepty jsme se naučily od našich babiček,“ řekla Tereza a dodala, že ona vaří doma především holubky. Dan More, moderátor večera, má tyto akce rád. „Je to o zábavě, každý se tu baví. Máme se všichni rádi a hlavně tu je dobrá hudba,“ sdělil důvod, proč se oslav účastní.

Rodina v centru je nezisková organizace z Nového Boru. „Fungujeme už devatenáctý rok. Vznikli jsme jako mateřské centrum. Tenkrát se sdružovaly maminky na mateřské dovolené a pomáhaly obyvatelům Novoborska,“ popsala vznik Petra Vlčková a dodala, že rodiny potřebují pomoci v různých stádiích a při různých problémech. „Provozujeme například rodinnou poradnu, která pomáhá tam, kde se objevují první problémy. Podporujme také pěstounské rodiny,“ odhalila pár bodů z portfolia prospěšného zařízení.