Parkoviště se uzavře o půlnoci. „Důvodem je zajištění prostoru pro příjezd velkého nákladního automobilu s materiálem v rámci probíhajícího vnitrostátního krizového cvičení," vysvětlila mluvčí novoborské radnice Radmila Pokorná.

Řidiči, kteří mají odstavená vozidla v horní části parkoviště (naproti Hotelu Morris), město vyzývá, aby přeparkovali. Současně s tím žádá širokou veřejnost, aby uvedené opatření respektovala a využila jiné odstavné plochy ve městě.

Omezení skončí ve středu 29. května nejpozději do 11 hodin.

Medaile pro hokejové mistrovství světa v Praze a Ostravě vznikly na Českolipsku. Konkrétně v novoborském studiu Kolektiv Ateliers. Na snímku zakladatel společnosti Michal Vlček.
Čeští hrdinové si na krk pověsili medaile z Boru. Podívejte se, jak vznikaly

Krizový štáb ORP Nový Bor se ve dnech 28. a 29. května účastní vnitrostátního cvičení Zdroje 2024, které je zaměřené na ověření a procvičení postupů při vyžadování věcných zdrojů za nevojenského a vojenského krizového stavu.

Cvičení probíhá v režii Správy státních hmotných rezerv ve spolupráci s ministerstvem obrany. Účastní se jej také odborná pracovní skupina Ústředního krizového štábu pro koordinaci zabezpečení věcnými zdroji, Krajské vojenské velitelství Liberec, zaměstnanci krizového řízení Libereckého kraje a statutárního města Liberec. Stejné zastoupení má také kraj Vysočina a obce s rozšířenou působností Jihlava a Moravské Budějovice.

Podívejte se: Psovodi, zásahovka i hasiči. Na Den s IZS dorazily na autodrom tisíce lidí

Zdroj: Deník/Petra Hámová