První ročník dálkového pochodu se konal již v roce 2016. Covidová pandemie pořadatelům znemožnila v letech 2020 a 2021 pochod z Rumburku do Nového Boru uskutečnit. Odvážní turisté a cyklisté se tak vydají zdolat těžkých 35 kilometrů po stopách rumburských vzbouřenců letos posedmé.

Trasa celého pochodu vede po značených turistických cestách, bližší informace obdrží účastníci při startu. Začátek pochodu je plánován na 8. hodinu na Lužickém náměstí v Rumburku, kde také proběhne registrace. Ta pořadatelům umožní zajistit účastníkům pochodu lepší servis, také kontrolu jejich pohybu po trase a případnou pomoc v nouzi. V cíli na novoborském koupališti, kam je třeba dorazit do 20. hodiny, čeká na účastníky pochodu občerstvení a program.

Akci společně připravují města Rumburk a Nový Bor ve spolupráci s Československou obcí legionářskou. Na trať, která vede po pozemcích Lesů ČR, se každý vydává na vlastní zodpovědnost. Žádáme účastníky pochodu, aby dodržovali pravidla ochrany přírody.

Nostalgické jízdy zvláštními parními a motorovými vlaky po Českolipsku a den otevřených dveří v bývalém lokomotivním depu.
Parní sobota s Papouškem. Tratě na Českolipsku křižovaly historické lokomotivy

Za dobu své existence si tento dálkový pochod získal řadu příznivců, kteří se opakovaně vydávají pěšky či na kole po trase vzbouřenců. Za pořadatelský tým se těšíme, že se opět po roce se známými tvářemi uvidíme a nové nadšence poznáme.

Pro zajištění případného dopravního servisu ze strany pořadatelů je nutná předchozí registrace nejpozději do 6. května. Neregistrovaným účastníkům dopravní servis zajistíme pouze v případě nenaplněné kapacity. Možnost registrace: M. Riedelová nebo A. Forgáčová, Odbor školství, kultury a sportu MěÚ Nový Bor, 3. patro, mriedelova@novy-bor.cz, aforgacova@novy-bor.cz.

Mohlo by vás zajímat: Nový Bor plánuje rekonstrukci koupaliště. Těšte se na nový bazén i biotop

Zdroj: Ladislava Sdrzallek