Pozemek o výměře 28 metrů čtverečních, který se nachází v zástavbě rodinných domů na okraji Nového Boru, získal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v České Lípě (ÚZSVM) jako odúmrť po muži, který zemřel ve svých 76 letech jako svobodný a bezdětný. Úřad plochu nabídl k odkoupení nejprve městu, Nový Bor ale o nemovitost zájem neměl.

Součástí pozemku je kaplička. „V jejím přízemí je jedna místnost, nad kterou je půda s věžičkou pro umístění zvonu. Zvon zde již není, kaplička nemá okapy ani bleskosvod. Dveře jsou dřevěné, na místě oken jsou jen mříže. Není zde rozvod elektřiny, vody ani kanalizace,“ popsal ÚZSVM s tím, že kaplička je ve špatném technickém stavu. I přesto byl o aukci, kterou úřad vyhlásil, velký zájem. Konečná cena převýšila nejnižší podání od 250 procent.

Radnice v České Lípě.
Česká Lípa má rozpočet. Na investice půjde přes 300 milionů, méně než loni

Do aukce se přihlásilo sedm zájemců, aktivně se zapojilo šest z nich. Nejnižší podání bylo stanoveno na 80 000 korun. Aukce měla především ke konci divoký a napínavý průběh, celkem padlo 70 příhozů. Vzájemné přetahování soupeřících zájemců protáhlo její plánovaný konec o 26 minut. Nejnižší příhoz byl stanoven na tisíc korun a nejčastěji bylo přihazováno právě v této výši.

Vítězi aukce přitom k získání vyhlédnutého majetku stačily pouhé čtyři příhozy. „První učinil potvrzením nejnižšího podání, kterým souboj odstartoval. Značný zájem tohoto účastníka pak prokázaly jeho další tři příhozy. Třikrát navýšil v tu dobu aktuální cenu stanovenou přihazováním jeho soupeřů a vždy velmi výrazně, jednou dokonce o 42 000 korun. Toto skokové zvýšení ceny nicméně jeho poslední dva aktivní soupeře ještě neodradilo, a i nadále se bojovalo. Poslední příhoz v hodnotě 24 000 již bitvu ukončil,“ informoval ÚZSVM. Cena se zastavila na částce 280 000 korun.

Podívejte se: V Novém Boru dražili autovraky, nejvíce dal zájemce za Škodu Fabia

Zdroj: Deník/Ladislava Sdrzallek