Diskžokej jim vyhrával na cestu s nákupním vozíkem. Víc než hudbu ale lidé prchající od svých aut do nového nákupního centra vnímali hustý déšť. V Novém Boru se včera otevřela dlouho očekávaná prodejna Kauflandu. Navzdory počasí ji lidé vzali útokem.Parkoviště pro 233 aut bylo už krátce po sedmé hodině až na drobné výjimky úplně plné a nově přijíždějící auta jen těžko hledala, kde zaparkovat.

„Samotné otevření v sedm hodin ráno proběhlo úplně v klidu. Venku už čekala více jak stovka lidí, ale zvládli jsme to bez problémů," pochvaloval si ředitel nové prodejny Karel Seifert. „Jediné, co nám nevyšlo, je počasí."

Posílená ochranka

Kaufland ovšem na zahajovací den nasadil do prodejny vyšší počet lidí ze security teamu, než bývá obvyklé. Jen v uličce od vchodu k pokladnám postávali hned čtyři, na místě byli také dva strážníci městské policie. „Den předtím se tady v areálu otevírala elektroprodejna, která nasadila na první den mimořádně nízké ceny. Vznikla tam pak při otevření pořádná strkanice a lidé se rvali, aby se dostali dovnitř. Proto je nás tu dnes víc, ale k ničemu nedošlo," řekl jeden z pracovníků ostrahy, který nechtěl uvést své jméno. Také městská policie v Novém Boru včera potvrdila, že během otevření Kauflandu nemusela nijak zasahovat.

Kvůli Kauflandu dorazila do Nového Boru zřejmě řada lidí ze širokého okolí. Na parkovišti stála auta s ústeckými poznávacími značky, ale také auta ze středních Čech nebo Prahy. Lidé si ve vozících odváželi celou škálu sortimentu, dokonce i polštáře.

Kaufland vyrostl v novoborské Egermannově ulici hned vedle dvou stávajících marketů Billa a Penny market. „Je to dobře, že tu taková nabídka je. I když je otázka, jestli to ty ostatní obchody nezničí," řekla včera Halina Kuchařová, obyvatelka Nového Boru.

Zatímco ve středu byl nával u elektroprodejny, včera mnohem víc lidí čekalo, až se otevře sousední obchod s domácími potřebami. V samotném Kauflandu jsou také samostatné prodejny uzenin, tabáku, pekařství, zlatnictví a brzy se otevře i lékárna.