Drobná chyba na kráse zdobí otevřený nově opravený most v Žizníkově u Č. Lípy. Prozatím se pěší musí obejít bez chodníku. Kde soudruzi udělali chybu? Při pohledu na fotografii nového mostu v Žizníkově u České Lípy, který se po více než půl roce otevřel pro dopravu i pěší, je něco divného hned na první pohled. Suchou nohou na něj od hlavní silnice mezi Českou Lípou a Zákupy a blízké cyklostezky člověk rozhodně nevstoupí.

„Z existence zábradlí na západní straně mostu usuzuji, že to úzké betonové mezi ním a svodidly je chodník. Usuzuji-li správně, pak by ale snad neměl vést do nikam," poukázal českolipský zastupitel Miloslav Hudec (SZ) na drobnou vadu na kráse u mostu za zhruba 22,6 milionů korun.

Ten nahradil původní, na němž se kromě věku podepsala srpnová povodeň v roce 2010. Stavba, která byla součástí krajského balíku oprav další zhruba padesátky poškozených mostů, trvala bezmála osm měsíců a vysoutěžily ji Pražské silniční a vodohospodářské stavby a.s.

„Možná tam místo rozzmoklé hlíny bude travnatá stezka. Ta ale dlouho nevydrží, na to je trasa příliš frekventovaná. Kdyby tam byly alespoň zatravňovací dlaždice, bylo by to mnohem lepší," navrhl Miloslav Hudec řešení, které by lidé a kolaři jistě uvítali.

SOUTĚŽ O NEJVTIPNĚJŠÍ ODPOVĚĎ:

KAM ZMIZEL CHODNÍK Z MOSTU?

Nechal chodník zmizet jako Sochu svobody světoznámý kouzelník David Copperfield nebo je to výzva pro obyvatele Žizníkova, aby si ho postavili sami v novodobé verzi „akce Z"? Kde byste chodník hledali vy? Své tipy a názory na nový žizníkovský úsek můžete vkládat do diskuse ke zmíněnému článku na www.ceskolipskydenik.cz, popřípadě posílat na e-mailovou adresu: ceskolipsky@denik.cz do pátku 9. listopadu. O nejvtipnější odpovědi, na jehož autorku či autora čeká malý dárek, rozhodnou v anketě sami čtenáři Českolipského deníku.