Jednou z nich bude spuštění webových stránek plných zajímavostí a užitečných informací.

„Webové stránky našeho infocentra vznikají jako součást pokračování přeshraničního projektu s názvem Cesty tradičních řemesel, na němž participujeme se saským městem Grossschönau," sdělila Petra Svobodová Nemleinová, vedoucí TIC. Ta zároveň dodala, že webové stránky budou obsahovat popis zajímavých míst v Novém Boru a další informace pro turisty a návštěvníky města.

„Na stránkách plánujeme umístit interaktivní mapu Nového Boru i Grossschönau a nabídnout návštěvníkům také možnost rozšířených sdělení a audionahrávky o naučné stezce, která prochází Novým Borem. Zvukové nahrávky by měly být dostupné v české a německé mutaci a v budoucnu i v angličtině," přiblížila Petra Svobodová Nemleinová s tím, že na webových stránkách bude k dispozici také katalog turisticky atraktivních míst a zajímavostí z Nového Boru a okolí.

„Elektronický katalog ve formátu PDF má obsahovat fotografie, popisky, GPS souřadnice nebo i návaznost na turistické značení. Návštěvníci si ho poté budou moci volně stáhnout a případně i vytisknout," popsala Petra Svobodová Nemleinová.

V přípravě je kniha a trhací mapa

Další novinkou, kterou TIC připravuje ve spolupráci se sklářským muzeem pro nadcházející turistickou sezónu, je vydání reprezentativní publikace s názvem Po stopách sklářského řemesla.

„Jedná se o knihu, jež se obsahově věnuje sklářství a různým zajímavostem s ním souvisejícím. Publikace poté bude primárně sloužit k reprezentativním účelům města a vyjde v nákladu pěti set kusů," upřesnila Petra Svobodová Nemleinová. Jak dále uvedla, již brzy si mohou zájemci do TIC přijít pro nové trhací mapy města.

„Aktualizované trhací mapy jsme rozšířili o další městské zajímavosti a informace. Jednou z nich je například Lavička Václava Havla," doplnila Petra Svobodová Nemleinová a zdůraznila, že v infocentru chystají pro návštěvníky i široký sortiment suvenýrů a propagačních materiálů.

„V letošním roce vzniknou například omalovánky pro děti s deseti dominantami města. Velký pozitivní ohlas už nyní zaznamenáváme také na knihu fotografií Nový Bor a okolí. Během pár dnů po jejím křtu jsme jich prodali již několik desítek," uzavřela Petra Svobodová Nemleinová.

Jana Maněnová