Koalice jeho zvolení po nekonečných diskusích odhlasovala i s pomocí komunistů krátce poté, co hlasováním prošlo odvolání radní Pavly Procházkové (ANO 2011).

Ta byla z rady města „odejita", protože se v minulých týdnech zastala strážníků městské policie proti vedení města a protože společně s dalšími dvěma zastupiteli ANO 2011 vystoupila z radniční koalice.

„Tři členové hnutí ANO 2011 v březnu vypověděli koaliční smlouvu. Na březnovém jednání zastupitelstva byli upozorněni, že z této skutečnosti je nutné vyvodit i personální změny. Vyzvala jsem je, aby mi dodali pro dubnové jednání zastupitelstva svoje návrhy tak, aby mohl být řádně zpracován materiál pro jednání zastupitelstva. Žádné návrhy jsme neobdrželi. Návrh jsme tedy předložili vlastní, který je směrem k členům hnutí ANO 2011 velmi vstřícný," uvedla starostka České Lípy Romana Žatecká.

Do dubnového jednání zastupitelstva měli zástupci ANO 2011 celkem 18 míst ve výborech zastupitelstva, tři z nich zastávali předsednické funkce. Po dubnovém zastupitelstvu mají nyní jen 14 postů.

Tejnoru zastupitelé zvolili až napodruhé, poprvé pro něj zvedlo ruku jen 12 lidí. Sociální demokrat Tomáš Binder ale hlasování zpochybnil se zdůvodněním, že nestačil doběhnout a v opakované volbě získal Tejnora 15 hlasů.

Zastupitelé ANO s výjimkou Aleny Šafránkové, jež je místostarostkou, se rozhodli z koalice vystoupit na protest proti březnovému odvolání Procházkové z pozice uvolněné radní pověřené řízením městské policie. Procházková byla do funkce dosazena loni v prosinci s tím, že má uklidnit spory mezi vedením radnice a strážníky.

Starostka města Romana Žatecká (ČSSD) i další členové vedení města si ale myslí, že řízení strážníků nezvládla. "Situace v městské policii se neuklidňuje, naopak nervozita a vzájemná napadání vzrůstají," zdůvodnila starostka před měsícem odvolání Procházkové. Zastupitelstvo dnes Procházkovou odvolalo nejen z pozice neuvolněné radní, ale také i z funkce předsedy výboru pro životní prostředí.