V letním parnu vás tamější voda příjemně osvěží, a když ani to ne, alespoň si odpočinete nebo občerstvíte. Koupaliště se nachází v zalesněné a velmi klidné části Nového Boru.

Chemii nepotřebují

Místní koupaliště je už dneska jedno z mála na Českolipsku, kde se vykoupete v čistě přírodní vodě bez jakýchkoliv přidaných chemických látek. Čistotu pomáhají udržovat ryby, kterých je tu hned několik druhů. Dále žáby a v neposlední řadě se tu vyskytuje i vzácný čolek obecný.

Vše výše zmíněné můžete brát buď s odporem a hrůzou, nebo jako známku dobré kvality vody a čistoty – to už však záleží na každém z vás. Odebírání vzorků vody svědčí na druhou stranu o tom, že se provozovatelé přeci jen nespoléhají jen na přírodní ukazatele čistoty vody.

Výhodou areálu tohoto koupaliště je možnost lehnout si na různá místa, a to zrovna podle vaší nálady či potřeb. Pokud dáváte přednost trávníku před pískem, není problém. Okolo celé vodní nádrže hned pár metrů od vody nebo hned za hlavní branou areálu jsou vám k dispozici travnaté plochy, kde si určitě každý udělá takové pohodlí, jaké zrovna potřebuje.

Kromě travnatých, jsou tu i dvě větší plochy písečných pláží s pískem, který je denně upravován.

Na těchto plážích bývá celkem rušno, protože se nachází v blízkosti občerstvení s velmi ochotnou a příjemnou obsluhou, které návštěvníci hojně využívají.
Pro místní obyvatele se jak koupaliště, tak i jeho občerstvení někdy mohou stát místem pravidelného letního setkávání. Návštěvníci se schovávají pod deštníky před pražícím sluncem, popíjejí točené pivo, diskutují se svými známými a sledují své děti, jak si hrají na písku nebo blbnou na trampolíně, která je dětem k dispozici zcela zdarma, takže si ji můžou užívat bez omezení.

Kromě pití si návštěvníci můžou dát i jen něco k zakousnutí, jako třeba párek v rohlíku nebo i hotové jídlo, jehož ceny se pohybují do šedesáti korun, což není zase mnoho.

Celý den za dvacku

Ti, kteří nevydrží jen tak polehávat na sluníčku, mohou využít hřiště na beach volejbal, které je skvěle upravené, a především s čistým pěkným pískem. Míč je návštěvníkům k dispozici zdarma, respektive je půjčovné započítáno už v ceně vstupného, které je spíše symbolické.

Celodenní vstupné pro dospělé je totiž pouhých dvacet, pro děti a studenty deset korun a jak už to většinou bývá, děti do šesti let mají vstup zdarma. No, nezní to lákavě? Pro děti jsou tu k dispozici různé prolézačky, kolotoč, houpačka a v neposlední řadě také klouzačka, a to na suchu i ve vodě, kde je jedna menší a jedna větší, která může posloužit i pro dospělé.

Někteří možná nevědí, že koupaliště nabízí i možnost campingu, a to jak ve stanech, tak i v karavanech, a to za přiměřené ceny. Za karavan zaplatíte padesát korun a k tomu dalších padesát za elektřinu k němu na jednu noc. Za stan třicet korun, a pokud cestujete i s pejskem, tak ten vás bude stát pouhých deset korun.

Co se dá považovat za velkou výhodu, je možnost parkovat přímo za hlavní branou areálu na doslova rozlehlém parkovišti, a to zcela zdarma po celý den. Poměrně veliký areál můžeme považovat za další plus, protože pokud hledáte klidnější prostředí, je právě toto koupaliště to pravé pro vás.

Asi jediné, co bychom mohli areálu vytknout, je zdání, že se tu tak trochu zastavil čas. Popravdě se tu toho příliš nezměnilo, a i když je areál čistý a upravený, chybí tu trocha té moderní ruky, která by prostředí koupaliště alespoň trochu obnovila.

Adéla Vachtová