Zdejší obecní policie na červen připravila tři dopravní akce zaměřené právě na měření rychlosti řidičů projíždějících Kuřívodami, Ploužnicí a Hradčany.
Město konečně získalo od ministerstva vnitra informativní značku, kterou musí být podle zákona označen měřený úsek. Ralští ale mohou kontrolovat a případně pokutovat projíždějící řidiče pouze do konce června, kdy městu končí smlouva o pronájmu radaru.

V souvislosti s tím se náčelník ralské obecní policie obrátil na zastupitele města s otázkou, jak chtějí situaci řešit. „Koupíme si svůj vlastní radar, nebo prodloužíme stávající smlouvu,“ tázal se Oto Várady. „Navrhuji spočítat počet přestupků během plánovaného měření a na základě toho se rozhodneme, zda má smysl mít k dispozici radar,“ předeslal jeden z návrhů starosta Ralska Jindřich Šolc.

Místostarosta Zdeněk Novotný připustil i variantu, že by Ralští mohli rezignovat na měření a spolehnout se na to, že řidiči budou respektovat dopravní značky při průjezdu městem. Jiného názoru, vycházející ho ze zkušeností, je náčelník ralské městské policie Oto Várady. „Je obecně dokázáno, že v lokalitách, které jsou pod dohledem radarů, se situace na silnicích uklidnila a počet přestupků ze strany řidičů se snížil,“ upozornil.

Zastupitelé se ve finále shodli, že další existence radaru je odvislá od výsledku červnového měření. „Vyhodnotíme dopravní akci a podle toho budeme dál jednat,“ uzavřel starosta Ralska Jindřich Šolc.