Město Česká Lípa se pro tento víkend stane kolbištěm pro dvě celostátní utkání. Obě mají společný velký počet účastníků a tedy i poptávku po ubytovacích kapacitách.

Hotely i penziony jsou vesměs obsazené, účastníci se po sociálních sítích shánějí i po volných pokojích Ti, kdo situaci podcenili mají teď na poslední chvíli pramalou šanci. Vyplatí se jednat dopředu. „To už je rezervované hodně dlouho," říká při pohledu do rezervační knihy recepční českolipského hotelu Merkur.

Mnohým nezbývá než obrátit se prostřednictvím sociálních sítí na místní, nebo se spokojit s bydlením ve vzdálenějším okolí České Lípy.

Hoteliéři řeší nedostatečnou kapacitu všelijak. „Máme to tu naprosto obsazené, do apartmánů jsme přidávali i čtyři přistýlky," líčí poptávku po ubytování František Hrabal, majitel penzionu na náměstí T. G. Masaryka.

Florbalové klání

Česká Lípa bude od pátku po celý víkend hostit turnaj Salming floorball games, na který přijede 650 hráčů a členů realizačních týmů z celé republiky. „Tahle akce každý rok prověří ubytovací kapacity České Lípy, řekl manažer pořádajícího FBC Česká Lípa Štěpán Slaný.

Na prestižní turnaj, hraný systémem 3+1, se chystají elitní hráči a hráčky z celé republiky a je jednou z oblíbených stálic ve florbalovém kalendáři. Letos se poprve podařilo naplnit ženskou kategorii, proto si krom čtyřiceti mančaftů zahraje i dvacet týmů složených ze zástupkyň něžného pohlaví.

„Jsme moc rádi, že naši akci něžné pohlaví vnímá jako skvělou příležitost se přijet pobavit a vydat se ze všech sil nejen na hřišti v prestižním turnaji, ale i během doprovodného programu v čele s často nekončícími tanečními večery ve víru klubu Luxor," uvádějí organizátoři turnaje s tím, že takové akce výrazně pomáhají místním živnostníkům.

Taneční soutěž

Už tak by bylo sportovců v Lípě nadprůměrně, přesto to není jediné klání, které se tu o víkendu odehraje. Na sobotu a neděli je naplánováno Mistrovství ČR Svazu učitelů tance v parketovém tanci. Na sobotu je přihlášeno 670 účastníků, na neděli dokonce necelých dvanáct set.

„Většina z nich tu bude jen na jeden den a ti, kdo se zúčastní obou soutěžních dní, si většinou ubytování zajistili včas," sdělil zakladatel spolupořadatele, taneční školy Duha Karel Řídel.

Tanečníci se střetnou v celém spektru tanečních kategorií. Od klasických plesových tanců až po street dance a disco tance,

Obě akce se konají v centru České Lípy. Fanoušci florbalu mohou vyrazit do jedné ze sportovních hal v okolí Kauflandu, dokonce i tam, kde je normálně ledová plocha. Příznivci tance všeho druhu budou sledovat vydřené umění soutěžících v prostorách kulturního domu Crystal.