Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O zeleň se bude v Lípě starat nový dodavatel

Česká Lípa - O českolipskou městskou zeleň začne od dubna pečovat nový dodavatel.

18.3.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Ludvík Pouza

Ten radnici v rámci vyhlášeného zadávacího řízení na údržbu zeleně předložil cenově nejvýhodnější nabídku, a proto s ním město uzavře čtyřletou rámcovou smlouvu.

„Koncem března vyprší rámcové smlouvy, na jejichž základě údržbu zeleně po čtyři roky zajišťovali v České Lípě a jejích přidružených obcích dva smluvní partneři. Už od loňského jara jsme proto začali připravovat zadávací podmínky pro výběr dodavatele na další čtyři roky," připomíná místostarosta Juraj Raninec.

Na základě dosavadních zkušeností bylo potom na podzim vypsáno zadávací řízení na výběr dodavatele, který bude zajišťovat údržbu veřejné zeleně pro celý katastr města včetně přidružených obcí. „O dodávku požadovaných služeb a prací projevili zájem čtyři uchazeči. Cenově nejvýhodnější nabídku předložilo sdružení Údržba veřejné zeleně v České Lípě a přidružených obcích s vedoucím společníkem COMPAG CZ a druhým společníkem COMPAG MLADÁ BOLESLAV, a proto zvítězilo," upřesňuje místostarosta.

Ušetřili

Nabídková cena nového dodavatele činila 29 725 tisíc korun. Je tak o deset milionů nižší, než byla předpokládaná hodnota čtyřleté nadlimitní zakázky, kde město vycházelo ze skutečných úhrad za údržbu zeleně, ke kterým připočítalo práce, jež nebyly obsahem dosavadních rámcových smluv. Jde o hrabání a likvidaci listí, úklid psích exkrementů ze zelených ploch a péči o dřeviny, které přibyly v aktualizované inventarizaci.

„Předmětem veřejné zakázky je komplexní údržba veřejné zeleně ve vlastnictví města Česká Lípa. Zároveň je nutné dodat, že opět půjde o rámcový kontrakt, který se městu osvědčil. Jeho největší výhodou totiž je, že si služby a práce objednáváme podle aktuální potřeby města v závislosti na klimatických podmínkách a financích, které má na zeleň ve svém každoročním rozpočtu. Nebo s ohledem na to, kolik lidí zaměstnáváme na veřejně prospěšné práce. Ty můžeme pověřit například hrabáním listí či pletím záhonků a nemusíme tyto práce hradit firmě, " upřesňuje vedoucí oboru technické správy majetku města Petra Novotná.

Autor: Redakce

18.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jaderná elektrárna Temelín. Ilustrační foto.

ANKETA: Měla by se rozšířit jaderná elektrárna v Temelíně?

Firma Bombardier je největším světovým výrobcem letadel a vlaků.

Vyrábějí vlaky pro Rakousko. V České Lípě vznikne až tři sta jednotek vlaků

Mimoň vede tabulku, stoupá i Lokotka

Českolipsko - Příjemný je pohled na tabulky krajské I. B třídy po odehraném devátém dějství.

ANKETA: Měly by být pravomoci prezidenta posíleny?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Úředníci budou držet volební pohotovost

Českolipsko – V případě ztráty občanského průkazu mohou voliči využít pohotovosti na českolipském pracovišti osobních dokladů.

Lípa Musica nabídne Hravého Harlekýna

Česká Lípa - Šestý týden 16. ročníku MHF Lípa Musica má jen jednu zastávku, Centrum textilního tisku v České Lípě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení