Cirkus Jo-Joo se jako první u nás může pyšnit titulem Národní cirkus. Jeho historie sahá až do roku 1990, kdy zakladatel Jaromír Joo navázal na tradice dříve znárodněného cirkusu Jadran. Současný název začal cirkus používat o šest let později.

Každé dva roky obměňuje program tak, aby neztratil diváka. Podle principála také nechodíme do kina dvakrát na stejný film. Tento týden má cirkus zastávku po dvou letech opět v České Lípě, a to s novým programem na motivy známé pohádky. Celý program trvá něco přes dvě hodiny a účastní se jej i sám Jaromír Joo. Samozřejmě jako známý milovník šelem se představí s tygry.

Cirkus je tradičně rodinnou záležitostí, nebude tedy chybět ani představení nejmladších z klanu, tedy vnuků pana Joo. Ti se předvedou s artistickým číslem v osmimetrové výšce, včetně nejmladšího, teprve pětiletého principálova následovníka.

Cirkus Jo-Joo bude v České Lípě vystupovat od 14. do 18. srpna, začátky představení jsou ve všední dny v 17:30, v sobotu ve 14:00 a v neděli v 10:00.

Za poslední tři roky odrodili v Cirkusu Jo-Joo devatenáct tygrů.

Nikola Bursová