Principál ze známého cirkusového rodu Berousků Ludvík Berousek otvírá po zimní přestávce již tento víkend oblíbený Zoopark v Doksech. Návštěvníci se mohou těšit na nová zvířata.

Brány zooparku, který loni navštívily tisíce lidí, se otevřou v sobotu 30. dubna a sezona potrvá do konce září. Kromě loňského osazenstva zoo koutku, mezi něž patří lamy, poníci, lvi i tygři, přibudou další nováčci. „Jako jedna z novinek budou například opičky makak rhesus, nebo velcí rudí klokani z Austrálie," láká Robert Berousek. Příchozí se mohou projet na velbloudech i ponících, stejně tak na historickém kolotoči. „Jedním z větších lákadel by mohli být také dva leopardi, a to jeden černý a druhý skvrnitý," doplňuje Berousek.

Zoo koutek v Doksech, který se otevřel v loňském roce, je pro Cirkus Berousek pilotním projektem, jehož smyslem je mimo jiné přiblížit lidem zvířata, která běžně vídají při cirkusových představeních. Malá zoologická zahrada se mezi místními i návštěvníky Doks stala během krátké doby opravdu velkým hitem.

„Moc se nám tam líbilo, je to super pro dospělé i děti. Oblíbili jsme si lamy, které jsme si mohli i pohladit. Opravdu hezký zážitek bylo vyfocení se s malým lvíčetem," popisuje zoopark Michaela Hanzlová z České Lípy. Celý koutek naleznete v Doksech naproti městskému kinu. Všechna chovaná zvířata, která se vám líbí, můžete podpořit jako jeho adoptivní rodič nebo sponzor.

Otevírací doba zooparku bude letos od 10 do 18 hodin. Výjimka bude červenec a srpen, kdy budou brány otevřené do osmé hodiny večerní. Děti v kočárku mají vstupné zdarma a starší děti, které už samy chodí, a dospělí zaplatí za osobu 50 Kč. To je více než loni, má to ale své odůvodnění. „O dvacet korun jsme museli letos zdražit, ale máme více zvířátek a spousty nových," dodává jeden z rodiny Berousků.